Vel. Meziříčí – Protivanov 0:2 (0:0)

Branky: 52. Pazdera, 76. Matoušek. Rozhodčí: Sojka. ŽK: Galia, Pokorný – Poláček, Valenta. Diváků: 510. Sestava Protivanova: Běhalík – Dostál, Koláček, Kopecký, Matoušek – Huf (46. Pászto), Staroba, Pazdera, Valenta – Poláček (48. Kadeřábek), Balcárek (85. Hymr). Trenér: Radim Weisser.

S nulou na bodovém kontě a hrozivým skóre 0:7 šla protivanovská družina do možná klíčového mače. Zvládla jej skvěle. „Chtěli jsme se dostat v tabulce pravdy zpátky na nulu a to se povedlo, takže jsme samozřejmě moc rádi. Úleva v týmu je zřetelná, premiérovou radost v sezoně jsme si pochopitelně užili. Nesmí ale zůstat pouze u jednoho vítězství,“ prohlásil lodivod Sokola Radim Weisser.

Jeho svěřenci svedli s Velkým Meziříčím během úvodního poločasu vyrovnaný boj a po změně stran udeřili. „V 52. minutě vrátil Pazdera do sítě odražený míč. Zlomení střeleckého prokletí kluky povzbudilo, dobrou obranou nepouštěli soupeře do vyložených šancí a čtvrt hodiny před koncem druhou trefou rozhodli. Valenta nacentroval do vápna, Matoušek se nejrychleji orientoval v závaru a vedení dva nula jsme pak již udrželi,“ pochvaloval si Weisser.

Výkon svého mužstva označil za velmi solidní. „Rozhodující za dané situace je však pro nás jednoznačně výsledek, protože zvítězit jsme nutně potřebovali. Věřím, že první výhrou z nás spadne nepříjemný tlak a herně se budeme ještě zlepšovat. Proti silným soupeřům to bude potřeba, hned ve středu hostíme v derby Konici. Rádi bychom utnuli její eufórii po vyřazení Sigmy z Poháru ČMFS a čerstvém úspěchu v Rájci,“ doplnil Weisser.