Nejprve ztratili s Vyškovem (1:1), který je v tabulce divize D dole, aby si pak vyšlápli na Velké Meziříčí (2:0), tým z čela. „Chtěli jsme z těchto dvou zápasů čtyři body a povedlo se nám to splnit,“ říká Radim Weisser, trenér Sokola Protivanov.

Protivanov porazil doma silný tým z Velkého Meziříčí. Jaký to byl zápas?
Samozřejmě to nebylo jednoduché. Před utkáním byl náš soupeř třetí a měl na prvního ztrátu jen tři body. Chtěli jsme z domácích dvou zápasů získat čtyři body. A když jsme doma jen remizovali s Vyškovem, nezbývalo nic jiného, než potom porazit Meziříčí.

Bylo to tak jednoznačné utkání, jak napovídá výsledek 2:0?
Byli jsme na soupeře dobře připraveni. Velké Meziříčí jsem viděl hrát, věděli jsme, co od něj můžeme čekat. Tým utkání zvládl na jedničku. A kromě dvou vstřelených branek jsme měli ještě dost dalších šancí, v té největší trefil ještě za bezbrankového stavu Ondra Dostál tyčku.

Závěr ale nebyl lehký. Dohrávali jste bez vyloučeného Kobylíka. Ta červená karta pro něj přišla půl hodiny před koncem, minutu po vaší druhé brance. Nebál jste se o výsledek?
Kobylík byl vyloučený za strčení do protihráče v přerušené hře. Byla to hloupost. Ale abych řekl pravdu, ani když jsme byli v deseti jsem se o výsledek nebál. Hráli jsme velmi dobře i takticky, tým byl v takové herní pohodě, že závěr zápasu i v oslabení bez problémů zvládl.

Protivanov se po výhře nad Meziříčím posunul na deváté místo. Dá se říct, že už jste se definitivně odstřihli od spodku tabulky a už budete mít pro zbytek sezony více klidu?
Kádr má určitou kvalitu. V létě jsme vytvořili úplně nový tým a v zimě ho už jen doplnili. Příprava se nám povedla, to se projevuje i v jarní části sezony. Podařilo se tým dobře nachystat. Nevím, jestli jsme se už definitivně od spodku odstřihli. Aby to bylo skutečně jasné, k tomu potřebujeme získat teď něco v Otrokovicích a pak zvládnout doma těžký zápas proti Líšni. Ale určitě jsme na tom lépe než na podzim.

Přečtěte si: Protivanov vyzrál na Meziříčí