Sokol Konice – Židenice Brno 3:0 (0:0)

V Konici byly tento víkend hody a to i ty fotbalové. Svěřenci Karla Procházky přivítali zachraňující se Židenice přídělem. Koničtí potvrzují i výsledkově předváděnou hru a opět atakují nejvyšší příčky divizní tabulky. Trenér Procházka měl k dispozici kompletní kádr a tak jistě řešil příjemnější problémy při skládání sestavy, než tomu bylo v minulých utkáních. „Po předvedeném kvalitním výkonu v Blansku minulý týden jsme chtěli doma těžko importované body potvrdit. A musím konstatovat, že kluci to jak po taktické, tak herní stránce zvládli,“ těšilo Procházku.

Úvod byl z obou stran opatrný.

Koničtí poučení z minulých dvou domácích zápasů, které prohráli, se prezentovali zajištěnou obranou a spíše využívali prostor ke střelbě ze střední vzdálenosti, při které byl aktivní zejména Milan Michalčák. Ve 30 minutě velmi aktivní a v poslední době výborně hrající Režný si narazil míč s Macháčkem a jeho projektil jen o centimetr minul Novotného branku. Ve 32. minutě se dostali ke slovu hosté po rohovém kopu, kdy Látalova hlavička letěla těsně vedle Kmecikovi tyčky. Totéž si Látal zopakoval o dvě minuty později po volném přímém kopu. Po těchto šancích hostů se dirigentské taktovky ujal domácí Michalčák a třemi střelami v rozmezí pěti minut zaměstnal Novotného.

Do druhé půle nastoupila Konice jako vyměněná. Začala hrát více po zemi a po stranách, kde vynikal Dušan Skopal (na snímku, pozn. redakce), který byl také u všeho podstatného. Hned ve 46. minutě se Skopal šikovně uvolnil a jeho centr Hloušek jen otřel o tyč Novotného branky. „Židenice hráli dobře v první půli, poté pod tlakem, daným postavením v tabulce, otevřeli hru a naši ofenzivní hráči je za to trestali brankami. Nechci chválit jednotlivce, ale Dušan Skopal si to dnes opravdu zaslouží,“ chválil svého kapitána Procházka.

V 50. minutě musel ojedinělou šanci hostů po střele Jiřikovského nadvakrát likvidovat domácí brankář Kmecik. V 54 minutě pěkně zakombinovala dvojice Režný Skopal a centr druhého jmenovaného uklidil hlavou do hostující branky Hloušek 1:0. Už za dvě minuty později se zrodila šance hostů, kdy centr z pravé strany Fouse netrefil sám před Kmecikem tak, jak si představoval Reiter a míč poslal vedle. V 58. minutě opět kvalitní centr Skopala trefil hlavou Penc a na brankové čáře vykopával Cenek. Následnou dorážkou Voral netrefil ochrannou síť. V 69. minutě se po levé straně po narážečce Skopala uvolňuje Michalčák, centruje na Režného, který vyhrává hlavičkový souboj pro Hlouška, a ten zády k brance nedává Novotnému šanci 2:0. O dvě minuty později kope Skopal rohový kop. Hostující obrana centrovaný míč jen lehce nadzvedává a dobře postavený Švrček zvyšuje hlavou na 3:0. Po této brance se hosté pokusili všechno vsadit na jednu kartu a začali konečně permanentně zaměstnávat domácí obranu. Ta jim však povolila jen jednu šanci, ale domácí Kmecik hostujícího Reitera bravurně vychytal. „Zejména obrana opět zahrála nesmírně kvalitně a snad kromě jedné šance v závěru utkání soupeře do ničeho nepustila. Je nutno pochválit celý tým, který plnil defenzivní úkoly tak, jak jsme si řekli před utkáním. Když k tomu přičtu i zlepšenou produktivitu, je z toho příjemný výsledek,“ usmíval se Procházka.

Branky: 54. a 69. Hloušek, 71. Švrček. Rozhodčí: Žádník – Horák, Kubica. Delegát Holík. Diváků: 300.

Sokol Konice: Kmecik – Michalčák, Křeček T. (57. Křeček P.), Voral (68. Folprecht), Penc - Macháček, Švrček, Skopal, Režný - Hloušek (79. Hlouš), Rus. Trenér Karel Procházka.

Židenice Brno: Novotný – Cenek, Stopka, Matušík, Březina – Fous, Jiřikovský, Koráb, Lajcman – Reiter, Látal. Trenér Oldřich Janisicza.

Sokol Protivanov – Hulín 4:0 (3:0)

To byla jízda!

Krásný kombinační fotbal a nádherné branky. Protivanovští nedali vedoucímu týmu tabulky ani nejmenší šanci na úspěch. „Byli jsme aktivnější. Vytvořili si tak pět tutovek a Hulín žádnou,“ konstatoval spokojeně trenér domácích Radim Weisser.

Těšit ho mohlo opět i útočné duo Večeřa – Kobylík. První jmenováný se prosadil dvakrát, druhý jednou. „Hlavně mě teší, že jsme formu potvrdili s týmem z čela tabulky. Je vidět, že všichni v klubu odvádí kvalitní práci,“ dodává.

Nebýt podzimu, hrál by Protivanov, suverén jarní části, o postup. „Během pauzy jsme vhodně doplnili kádr a zapracovali na kondici. Cíl byla záchrana, teď chceme měřit síly s týmy jako je Blansko atd.,“ ukončil Weisser.

Branky: 25. a 69. Večeřa, 20. Kobylík, 28. Kopecký. Rozhodčí: Pojezný. Diváků: 180.

Protivanov: Vítek – Pászto, Kopecký, Navrátil, Koláček – Valenta (89. Matoušek), Poláček, Pazdera, Dostál (83. Šimek) – Večeřa (85. Kadeřábek), Kobylík. Trenér Radim Weisser.