Dvě kola, čtyři body. Fotbalisté Protivanova vstoupili do divize D sympatickým způsobem. Už dnes mohou bilanci vylepšit v „malém“ derby v Boskovicích.

„Očekávám vyrovnané utkání, ve kterém bude rozhodovat, kdo udělá méně chyb,“ domnívá se trenér Sokola Radim Weisser. „Všeobecně se divize hodně vyrovnala a rozhodují maličkosti,“ dodává.

Boskovičtí sezonu příliš okázale nezahájili. V minulém kole získali první bod za remízu ve Ždírci. „Určitě se chtějí vyhnout záchranářským starostem. Vstup se jim moc nepovedl, teď budou chtít v derby uspět,“ tvrdí Weisser.

Uspět chce pochopitelně i Protivanov. „Do každého zápasu jdeme s tím, že chceme vyhrát. Proti Šardicím jsme v tabulce pravdy dva body ztratili, nyní nás čekají dvě utkání v řadě venku a minimálně dva plusové body chceme získat,“ prohlašuje.

Svého dnešního soupeře má kouč hanáckého týmu načteného. Hodně hráčů z kádru Boskovic trénoval. „Ano, ať už v Olomouci, nebo v Prostějově. I z tohoto pohledu to bude utkání se znaky derby,“ opakuje Weisser přesto, že Boskovice do prostějovského regionu nepatří. „Ale je to čtvrt hodinky jízdy,“ usmívá se.

Dobrá nálada panuje i na trénincích. „Snažíme se navodit spíše pracovní náladu,“ opravuje bývalý trenér Lipové nebo juniorky Sigmy. Seznam marodky se k jeho potěše vyprazdňuje. Chybět tak bude jen stoper Ivo Matoušek. „S tréninkem už začal Kopecký, ale po fyzické stránce to ještě není na celých devadesát minut. Každopádně v nominaci na zápas bude,“ prozrazuje Weisser. „Konečně mám taky jako trenér příjemné starosti, koho dát do sestavy. Posty se začínají zdvojovat a to je jedině dobře,“ těší se.

Poněkud uzounce ale vypadá výčet útočníků. Michal Večeřa s jednadvacetiletým Dominikem Balaščákem jsou osamocenými ryzími zakončovateli na soupisce. „Je to tak, ovšem při rozestavení, které praktikujeme, mohou hrát pod hroty i záložníci ať už Kadeřábek, Dostál nebo Poláček.“

Připomeňme, že nejčastěji praktikovanou variantou rozestavení v Protivanově je 4-2-3-1, nebo 4-4-1-1.

Navíc jednání o posile probíhají. Už před začátkem sezony prohlásil Weisser, že hodlá do týmu přivést jednoho nadstandardního útočníka. „To platí! Nebude to hráč, který by paběrkoval mezi áčkem a béčkem. Chci opravdovou posilu,“ zopakoval své přání.

„Vedení Protivanova nespí, čas na příchod stále máme,“ podotýká Weisser.

Po dvou odehraných kolech dostává nejčastěji šanci po boku osvědčeného Michala Večeři Balaščák, který v Sokolu hostuje z Vranové. Dominik se svými 188 centimetry přináší do taktických možností hru s typicky hrotovým forvardem. „Má dobrou postavu. Je razantní, mladý a díky rychlosti využitelný nejen do vápna. Dá se s ním dobře pracovat,“ chválí svého svěřence s tím, že pracovat má na čem. „Před sezonou měl zraněný palec. Takže i kondice se musí vylepšit.“

Na té Protivanovští zapracují příští týden. „Teď to nešlo, hrajeme už dnes. Je krátký týden, takže tréninky byly lehčí. Příští týden to bude více o kondici, aby hráči mohli v zápase předvádět to, co po nich požaduji,“ uvedl Weisser.

„Fotbal v Protivanově chceme tento rok posunout zase o krok dál. To znamená hrát kolem osmého místa a předvádět ještě lepší hru,“ zmínil hlavní ambici, kterou hodlá jeho komando naplňovat už dnes od 17.30 v Boskovicích.

Kam dál:
Protivanov: ztráta dvou či zisk jednoho bodu?