Zápas začal lépe pro hosty. Už ve čtvrté minutě nabídl Ševčík Neubertovi ve velkém vápně vyloženou šanci. Domácí gólman Bureš však začaroval a střelu z blízka dokázal vytěsnit na roh. O osm minut později pohrozili také Prostějovští.

Zelenka vysunul Koudelku, ale brankář hostů šanci zlikvidoval. Spolupráce Koudelky se Zelenkou se však vyvíjela dál. V devětadvacáté minutě připravili šanci Kroupovi. Jeho střelu však Petr chytil. O čtyři minuty později se radovali hosté. Hloch nedokázal vykopnout míč po standardní situaci, toho využila Kroměříž a zásluhou Steinera se dostala do vedení. Srovnat mohl Kroupa, ale hlavou mířil nad. Jurovi svěřenci, tak v poločase prohrávali 0:1.

„Chtěli jsme hrát aktivní, útočný fotbal, což se nám podařilo. Už ve čtvrté minutě mohl Neubert dát gól. Poté jsme dokonce vedli 1:0. Domácí však měli také velkou příležitost, ale podržel nás Radek Petr," pochválil svého svěřence asistent kroměřížského kouče Vlastimil Chytrý.

„První půlku jsme, i přes naše dvě tutovky, neodehráli optimálně. Byli jsme svázání. Nebyl jsem spokojený s agresivitou," kroutil hlavou domácí kouč Jura a zároveň vysvětlil netradiční rozložení svých sil: „Chtěli jsme dát Zelenku pod hrot a do středu zálohy šli Fládr s Langerem, ale moc nám to nešlo."

Po změně stran měli ze hry více hosté, ale v padesáté třetí minutě udělali osudovou chybu. Prostějovský centr si skluzem uklidil do vlastní brány Cverna. Nedobrovolně tak vlil do prostějovských žil nový život. O minutu později se z metru netrefil Lukáš Zelenka. Prostějovskému kanonýrovi se nedařilo ani zdálky, a když pak hlavou trefil jen kroměřížskou tyč, bylo jasné, že nemá zrovna střelecký den.

V podobných situacích ztroskotal i mladičký obránce Rus. Když pak sudí Dubravský nezapískal penaltu po zákroku na Kroupu, tak duel nezadržitelně směřoval k remízovému konci. Svěřenci Františka Jury, tak ani v posledním letošním domácím zápase nedokázali navázat na podzimní vítěznou vlnu.

„Chtěli jsme vydržet v aktivní hře dopředu, což se nám ze začátku dařilo, ale potom nás srazil vlastní gól, který vytáhl domácí z letargie. Pak už byl Prostějov lepší, ale podržel nás brankář. Po celém průběhu zápasu bych řekl zasloužená remíza," uzavřel své hodnocení kouč Chytrý.

„Druhou půlku jsme zahráli dobře. Měli jsme čtyři tutovky, ale ke konečnému výsledku se takto musí hrát oba poločasy," řekl po klání František Jura a také si postěžoval na výkon sudích: „Naše míra trpělivosti přetekla. Rozhodčí jsou arogantní a jejich výkony jsou tristní. Já už to budu řešit se vší důsledností, protože je to už po několikáté, co nás rozhodčí poškodili. Je to absolutní neumění."

1. SK Prostějov – SK Hanácká Slavia Kroměříž 1:1 (0:1)

Branky: 53. Cverna (vlastní) – 33. Steiner. Rozhodčí: Dubravský – Klíma, Horák. ŽK: Hloch – Hronek, Steiner. Diváků: 360.

Prostějov: Bureš – Hirsch, Hloch, Zatloukal, Rus – Koudelka, Fládr, Langer (84. Pančochář), Machálek (77. Šteigl) – Zelenka – Kroupa. Trenér: František Jura.

Kroměříž: Petr – Cverna, Látal, Budín, Chýla – Šturma, Steiner, Perůtka, Hromek (90. Handl), Ševčík (30. Slaměný) – Neubert. Trenér: Michal Nehoda.