Po prvním týdnu tréninků totiž rozdrtili Blansko 7:0. Tento týden je pak čeká opravdový svátek, když se ve čtvrtek postaví Spartě Praha.

„Přípravu jsme zahájili minulý týden a už máme za sebou i první zápas. Tento týden nás čeká posilovna a od čtvrtku do soboty budeme mít male soustředění v Praze, kde se utkáme se Spartou a Meteorem," přiblížil začátek přípravy prostějovský kouč František Jura.

Fotbalisté si zatím pilují svou fyzičku, ale jak je prostějovským zvykem převážně s balonem.

„Většinu her děláme na hřišti a s balonem. V posledních letech se nám taková příprava osvědčila. Samozřejmě na začátku přípravy běháme víc, ale skoro vždy s balonem v rámci nějakých her," nastínil Jura.

Hned první zápas se pak Hanákům nadmíru povedl. Prostějovští poměřili síly s Blanskem a zvítězili 7:0.

„Se vstupem do přípravy jsme spokojeni. Výsledek mohl být klidně dvojciferný. Třicet minut jsme hráli velmi dobře. Navíc nás trápí zranění, takže se předvedli mladí kluci, věkový průměr jsme měli snad pod dvacet let. Úvodní výhru nepřeceňuji, ale jsem s ní spokojen," usmíval se František Jura.

Odchod Hlocha i Souška 

Třetí tým MSFL čekají přes zimu také změny. Tou zatím největší je plánovaný odchod stopera Hlocha. Vše totiž nasvědčuje, že bude hrát za Třinec.

„Momentálně jednáme s Třincem o Hlochově odchodu. Prakticky jen dolaďujeme finance. Pavlovi tento postup ve fotbalové kariéře moc přeji a jen podtrhuje jeho a naši tvrdou práci. Je to pro nás takové ocenění," řekl lodivod 1. SK.

Novým stoperem by se měl stát Martin Sus ze Zbrojovky.

„Martin k nám přišel právě kvůli odchodu Pavla Hlocha," přiznal Jura.

Dalším hráčem, který opouští modrobílý dres je Martin Soušek.

„To pro nás bylo překvapení. Oznámil nám svůj odchod na prvním tréninku. Martin bohužel nemůže skloubit studium s tréninky," smutnil František Jura.

Dobrou zprávou je naopak jarní angažmá Karla Kroupy.

„Karel byl naší prioritou. Mužstvo sice stavíme na mladých hráčích, ale potřebujeme zkušenou osu. Tu tvoří Bureš, Zelenka a právě Kroupa. V útoku je neocenitelný a my jsme moc rádi, že zůstal," oddychl si Jura.

Na hřišti se ukazují již tradičně dorostenecké naděje hanáckého klubu.

„S trenérem dorostu spolupracujeme a zkoušíme kluky v Áčku. Zatím to byl Sečkář, Kopečný a Prokop. Nově testujeme i brankáře Konečného, který teď zastupuje zraněného Bureše," vyjmenoval mladé naděje kouč Jura.

Snad v Praze neuděláme ostudu

Jeho tým tento týden čeká opravdový svátek.

1. SK se ve čtvrtek odpoledne postaví pražské Spartě.

„Jsem strašně rád, že se nám povedlo tento zápas domluvit. Je to odměna za naši práci. Na Spartě ví, že Prostějov patří dlouhodobě ke špičce MSFL, a tak se nám podařilo domluvit přátelák. Trenér Lavička plánuje tým namíchat, takže nebude proti nám hrát jen nějaké béčko. Očekávám kvalitní zápas a doufám, že v Praze neuděláme ostudu," připustil malé obavy kouč Jura.