Prostějovský celek byl po dlouhé době v kompletním složení. Všichni marodi se Františku Jurovi uzdravili. Trenér proto dále zkoušel nejrůznější složení týmu, tentokrát nastoupili v útoku Krč společně s Jiroušem. Ze zálohy je pak podporoval Machálek.

Zápas začal příležitostí domácích. Už v páté minutě kopala Mohelnice přímý kop, Bureš jej však dokázal vyrazit. Okamžitě poté se pustil do útoku Machálek, který našel před brankou volného Krče. Jeho střela pak vymetla pravý horní roh mohelnické svatyně. Do třicáté minuty však přišlo srovnání.

Po rohovém kopu se trefil Hapal. Jurovi svěřenci si ale vytvořili nespočet šancí, především Krč s Machálkem. Právě druhý jmenovaný byl faulován a na řadu přišla penalta. K exekuci se postavil Jirouš a znovu poslal 1. SK do vedení.

Po změně stran pokračoval prostějovský nápor. Krčova střela z úhlu se však do brány nedostala. V pětapadesáté minutě našel Zatloukal Jirouše a ten nekompromisně zvýšil na 3:1. Prostějovský útočník se do podobné příležitosti dostal ještě jednou, ale domácí gólman ho tentokrát zastavil. Dvě minuty před koncem mířil Jirouš vedle a tak se na výsledku už nic nezměnilo.

„V první půli se objevovalo množství nepřesných přihrávek v přechodové fázi, tady je potřeba zlepšit komunikaci mezi hráči," řekl pro klubový web trenér 1. SK František Jura a neopomněl také popsat hru protivníka: „Soupeř praktikoval aktivní presink, na což bylo potřeba lépe reagovat dlouhými balóny z obrany na útočné hroty a celkově rychleji otáčet hru."

Z celkovou podobou prostějovské hry byl Jura spokojený: „Přesto viditelně sklízíme první ovoce naší práce v zimní přípravě. Výsledek je důležitý pro psychiku a povzbuzení do další práce. Té máme ostatně ještě dost, jedním z témat je stále větší efektivita v zakončení."

FK MOHELNICE – 1. SK PROSTĚJOV 1:3 (1:2)

Branky: 20. Hapal – 6. Krč, 45. (p) a 55. Jirouš.

1. SK Prostějov: Bureš (46. Kofroň) – Hirsch (50. Krejčíř), Pavlík, Hloch, Pančochář (50. Rus) – Fládr (50. Zatloukal), Soušek (64. Mazouch), Zelenka (77. Fládr), Machálek (64. Petržela) – Jirouš, Krč. Trenér: František Jura.