Trenér František Jura přivítal na prvním tréninku osmnáctku hráčů.

„S účastí jsem velice spokojený. Celkem by se náš kádr měl rozrůst na dvaadvacet nebo třiadvacet hráčů,“ prozradil kouč. Tomu už se hlásily i dvě nové posily z brněnské Zbrojovky: brankář Tomáš Bureš a obránce Ivo Zbožínek. V příchodu dvou velezkušených hráčů vidí Jura velký přínos pro celý klub.

„Už dříve jsem avizoval, že bychom tyto dva hráče rádi získali a byl to náš velký cíl. Oba jsou to prostějovští odchovanci, kteří mají obrovské zkušenosti. Očekávám od nich zejména velký přínos na hřišti, ale i v kabině,“ řekl Jura.

Zbožínek už v Prostějově figuroval jako trenér mládeže v minulém roce, nyní si na trenérskou práci bude zvykat i brankář Bureš.

„Určitě se zapojí, ještě to musíme nějak vyřešit se stávajícím koučem brankářů, ale neměl by to být problém. Tomáš bude trénovat,“ podotkl prostějovský kouč.

V souvislosti s dalšími příchody, které by měly být oficiálně představeny příští pondělí, je možné, že někteří hráči kádr opustí.

„Uvažujeme o tom, ale zatím to není na pořadu dne. Uvidíme podle přípravy,“ nechtěl předbíhat Jura.

Jeho svěřence čeká během následujících měsíců deset přípravných utkání. První z nich odehraje Prostějov už tuto sobotu, kdy se premiérově zapojí do tradičního zimního turnaje v Líšni. V úvodním duelu celého více než měsíc dlouhého klání se Hanáci utkají s Rousínovem. Dalšími soupeři 1. FK budou Vyškov, Bystrc, domácí Líšeň, devatenáctka Zbrojovky Brno a Blansko.

Aktuálně: Nové posily

Během úterka se objevila informace o příchodu dalšího hvězdného jména do Prostějova. Svůj zájem o angažmá v hanáckém klubu potvrdil pro server iDnes.cz bývalý reprezentační záložník Lukáš Zelenka, který ještě na podzim hájil barvy prvoligového maďarského oddílu Honvéd Budapešť.

„Ze všech nabídek, které jsem dostal, se mi ta z Prostějova líbí nejvíc. Vyhovuje mi, že budu mít čas i na mimofotbalové záležitosti. A taky jsem se už nechtěl trmácet do ciziny,“ vysvětlil Zelenka svůj krok a zároveň prozradil, že v Prostějově by se mohl potkat i s dalším bývalým hráčem Sparty Michalem Pospíšilem.