Hned v úvodu svého pobytu vyzvali Hulín. Svěřenci trenéra Jury potvrdili svou dobru formu, když zvítězili 3:1. Nyní je čeká střídání venkovních a vnitřních tréninků, které vyvrcholí v sobotu dalším duelem a to se Slavičínem.

Největší překážkou pro průběh středečního zápasu bylo počasí. Přívaly sněhu stále zasypávaly trávník, ale navzdor nečasu se obě mužstva střetla.

„Byl opravdu těžký terén, Správci se sice snažili, jak jen mohli, ale sníh na hřišti zůstal," popisoval kvalitu hrací plochy trenér Prostějova František Jura.

V prvním poločase se oba týmy dostaly do dvou šancí, ale nikdo nedokázal své příležitosti přetavit v branku.

„Na obou stranách byly jen náznaky šancí. Obě mužstva měla tak dvě, ale nic z toho nebylo. Poločas skončil, jak začal 0:0," řekl Jura.

Druhá část byla o poznání zajímavější, přinesla celkem čtyři góly a konečnou výhru Prostějovu 3:1. Přitom začátek nebyl pro 1. SK zrovna dobrý. V padesáté páté minutě rozhodčí odpískali penaltu a Hulín se chopil vedení 1:0.

O pět minut později přišla další hulínská trefa, ale tentokrát do vlastní brány. Po centru odrazili obránci míč za svého brankáře.

Stav 1:1 vydržel téměř až do závěru klání. Deset minut před koncem se ale k míči dostala nová posila Josef Pančochář a poslal Prostějov do vedení. Nakonec se trefil také Tomáš Machálek, který tím jen ztvrdil výhru Prostějova 3:1.

„Bohužel jsme dostali jako první gól. Ale soupeř si velmi rychle dal vlastňák, což nám pomohlo. Poté přišla část hry, kdy byli Hulínští aktivnější, ale závěr jsme opět ovládli my. Pančochář a Machálek dali rozhodující branky. Myslím si, že utkání splnilo, to co mělo," líčil kouč Jura a dodal:

„Nám se po cestě do Luhačovic pokazil autobus, takže jsme dojeli později. Ale i přes problémy jsme stihli trénink a v zápase vyhráli. Večer nás čekal ještě jeden trénink."

Fotbalisté mají náročný program. V lázních je čeká pořádný dril. Ve čtvrtek dopoledne budou běhat po okolních kopcích, aby si zvýšili svou kondičku. Odpoledne je vezmou trenéři na hřiště. Tomu bude patřit i celý pátek.

„V sobotu nás pak čeká ranní trénink a zápas se Slavičínem. Soustředění uzavřeme v neděli dopoledne, kdy sehrajeme utkání mezi mladými a staršími," poodkryl své plány František Jura.

1. SK Prostějov – Hulín 3:1 (0:0)

Branky 1. SK: Pančochář, Machálek

1. SK Prostějov: Bureš (46. Kofroň) – Krejčíř, Zbožínek, Hloch, Dostál – Machálek M. (Hirsch), Mazouch, Zelenka (46. Svozil), Fladr (46. Pančochář) – Pospíšil (Zatloukal), Machálek. Trenér: František Jura.