Trenérovi Jurovi tentokrát chyběl Jirouš, kterému se vrátila nemoc. Horečka vyřadila i Aleše Ruse. Hloch má zase natažená třísla a mladík Petržela pochroumané koleno. V pořádku nebyl ani Pavlík, ten však přes zdravotní problémy nastoupil. Vedle něj se tentokrát postavil Soušek. Kraje obrany pak doplnili Krejčíř a Pančochář. Útočnou dvojici vytvořili Krč se Zatloukalem.

Nové složení obrany však už v první minutě kapitulovalo. Kolmá přihrávka našla Richtera, který využil chaosu v prostějovské obraně a poslal svůj tým do vedení. Mazouch v zápětí prozkoušel domácího gólmana ten byl ale pozorný. V deváté minutě vystihl Uničov Zelenkovu rozehrávku a Jeřábek zvýšil na 2:0. Mdlý výkon Jurových svěřenců pokračoval. Machálek se sice dostal do slibné příležitosti, ale mířil nad. Podobně dopadl i pokus Aleše Krče.

O poločasové přestávce musel k týmu promluvit trenér Jura. Prostějovská hra se po změně stran mírně zlepšila, ale gól nepřinesla. Naopak dále hrozil Jeřábek. Jeho první pokus Kofroň stačil vyrazit, ale vzápětí jej přece jen překonal hlavičkou. Šest minut před koncem utkání nastřelili domácí tyč Kofroňovy svatyně a po následné skrumáži odpískal rozhodčí penaltu. K exekuci se postavil Jeřábek a zkompletoval tak svůj hattrick.

„K tomuto zápasu není moc co říct," kroutil hlavou prostějovský lodivod František Jura, „V osmé minutě jsme už prohrávali 2:0 a od toho se odvíjel další průběh duelu. Máme sice velkou marodku, ale tohle se nám prostě nesmí stávat. Všechno bylo špatně, špatně, špatně," dodal.

Hlavní příčinou neúspěchu byla podle Jury špatná koncentrace. „Nevstoupili jsme do klání příliš koncentrovaně. Navíc se nám nepodařilo vstřelit kontaktní branku, i když jsme měli několik příležitostí. Druhý poločas byl už o něco vyrovnanější, ale branku jsme nevstřelili," povzdychl si Jura.

Prostějovským fotbalistům se letošní příprava výsledkově příliš nevyvedla. Ve většině zápasů prohráli. „Nám bohužel nevyšel už první zápas s Hrnaicemi. Poté jsme se svedli a klání s Třincem a Frýdkem-Místkem. Ta jsme sice prohráli, ale výkon byl už dobrý. Bohužel v sobotu nás Uničov opět nachytal na holičkách. To si nyní musíme vyříkat," zhodnotil dosavadní průběh přípravy Jura.

SK Uničov – 1. SK Prostějov 4:0 (2:0)

Branky: 1. Richter, 9., 64. a 84. (p) Jeřábek

Sestava 1. SK Prostějov: Bureš (46. Kofroň) – Krejčíř (69. M. Hloch), Pavlík, Soušek, Pančochář – Hirsch (50. Fládr), Mazouch, Zelenka (69. Sečkář), Machálek (69. Novák) – Krč, Zatloukal (50. Šteigl). Trenér: F. Jura