„Vzhledem k počasí se jedná podle mě o rozumné řešení. Terén je zmrzlý, nehrálo by se na něm dobře. Je to rozhodně nejlepší možný krok, jak pro hráče, tak pro diváky," okomentoval přesun prvního jarního kola trenér 1. SK Prostějov František Jura.

Frýdek-Místek je třetím celkem MSFL a na druhý Prostějov mu schází pouhý bod, proto měl být jejich vzájemný duel vrcholem začátku jara.

„My jsme se na zápas těšili, ale je jasné, že by to za těchto podmínek nebylo ono. Navíc Frýdek počítal s velkou diváckou návštěvou a v takové zimě by si to fotbaloví fanoušci určitě neužili. Na zamrzlém terénu by hrozilo i nějaké zranění hráčů," vysvětloval Jura.

Na konci března proti Baníku

Prostějov tedy zahájí jaro až v sobotu 30. března, když na domácím hřišti přivítá rezervu Baníku Ostrava.

„Nevím, jestli je pro nás velká výhoda, že začínáme doma. Nemyslím si to. Všechno se ukáže až na hřišti, tak uvidíme, jak se nám bude dařit. Na druhou stranu bychom mohli mít první duel už za sebou," řekl František Jura.

Prostějovští fotbalisté si díky přeložení prvního jarního kola užijí volný víkend. „Rozhodli jsme se, že klukům necháme volný víkend. Narychlo jsme se snažili domluvit zápas v Otrokovicích na pátek, ale sobotu a neděli necháme týmu k odpočinku.," uzavřel trenér Jura.