„Kdybychom pokračovali ve hře z posledních dvou zápasu, tak bychom rychle skončili. Jsem moc rád, že si to kluci uvědomili a odrazilo se to na našem výkonu. Dali jsme soupeři, který letos ještě neinkasoval tři branky," usmíval se spokojený asistent prostějovského trenéra Roman Popelka.

Pouhé tři minuty trvalo Prostějovu vymazat soupeřovu jarní neprůstřelnost. Machálek centroval na Koudelku a ten vymetl růžek Šustrovy brány. „Rychlý gól pomůže vždycky, ale samozřejmě ještě nebylo vyhráno. Věděli jsme, že Zábřeh dokáže zahrozit z každé standardky. Duel se začal lámat až po třetí brance," zdůraznil Popelka.

Domácí celek však po prvním gólu nepřestal pracovat a stále Zábřeh napadal. V patnácté minutě se pak prosadil hlavičkou prostějovský sniper Karel Kroupa a nečekaně poslal domácí do dvoubrankového vedení.

„Všichni jsme za to rádi a doufáme, že mu to tam začne padat. I když Karel je velice platným hráčem aniž by musel neustále dávat branky. Uhraje spoustu balonu, ale za gól jsme moc rádi," pochvaloval si Popelka.

Hosté výrazněji ohrozili Kofroně jen dvakrát, a to Prokeš a Krejčí, ale ani jeden na mladého brankáře nevyzrál. První poločas tak patřil jasně Prostějovu.

Po změně stran trvalo pouhé tři minuty, než padla další branka. Třetí prostějovskou trefu si připsal Zatloukal, který šel tvrdě za svým a dorazil míč za Šustrova záda. Do vyložené šance se dostal také Kroupa, ale zastavil jej offsajd. Naopak Kofroně protáhl nepříjemnou střelou z dálky Voves a tvrdou ránou následně Krejčí. Čtvrtou branku domácích mohl dát Šteigl, ale nevyužil Šustrova zaváhání a neposlal míč do prázdné brány. Hráči 1. SK Prostějov nakonec slavili výhru 3:0.

„V půlce druhé poločasu jsme dostali Zábřeh trochu do hry, protože jsme se stáhli až moc dozadu. Soupeř několikrát vystřelil, ale většinou z poza šestnáctky. Kofroň nás podržel," oddychl si Roman Popelka.

„Nám se celé družstvo rozsypalo. My jsme byli rádi, že jsme dali dohromady osm zdravých hráčů. Devátým byl fotbalista, který hrál první A třídu a tím desátým byl Kovář, který kulhal. Bohužel utkání nemělo kvalitu bitvy druhého s třetím. První dva góly byly naše chyby. Šancí jsme měli málo. Prostějov vyhrál zaslouženě. Zklamala mě celková úroveň. Byli jsme ustrašení, hráli jsme jen alibifotbal," zlobil se lodivod Zábřehu Jiří Balcárek.

1. SK Prostějov – SK Sulko Zábřeh 3:0 (2:0)

Branky: 3. Koudelka, 15. Kroupa, 48. Zatloukal. Rozhodčí: Mikyska – Boček, Černý. ŽK: Sus – Koutný, Kurušta. Diváků: 480.

Prostějov: Kofroň – Krejčíř, Zatloukal, Sus, Hirsch – Pančochář, Fládr, Zelenka (89. Petržela), Koudelka (78. Sečkář) – Machálek (63. Šteigl), Kroupa. Trenér: František Jura.

Zábřeh: Šustr – Rajnoha, Koutný, Swiech, Pospíšil – Švábík, Krejčí, Kovář (33. Voves), Binar – Prokeš, Kurušta. Trenér: Jiří Balcárek.