Svěřenci Františka Jury sice nedosáhli na vítězství, přesto drželi s favoritem krok a podlehli mu jen 1:2.

Hanáky ale opět trápí zdravotní problémy.

Do Třince se nemohli vydat zranění Fládr s Machálkem. Jurovi nakonec onemocněli i Krč s Jiroušem a podle toho musel prostějovský kouč upravit sestavu.

Na levý bok obrany naskočil mladík Rus. Naopak Pančochář se vrátil do zálohy. Útok tentokrát vedla dvojice Zatloukal Hirsch.

Hanáci začali aktivně a hned po pěti minutách hry prozkoušel Zatloukal domácího gólmana. Také spolupráce Rusa s Mazouchem přinesla zajímavou příležitost, ovšem bez gólové radosti.

Naopak Bureš se ve své svatyni spíše nudil.

Do slibných šancí se dostal také Zelenka. Mazouch pak mířil těsně nad.

Problémem pro Prostějov byly další zdravotní neduhy. Už po pětadvaceti minutách museli hru opustiti Pančochář a Soušek. Trápily je zažívací potíže.

Ani to neovlivnilo poločasový výsledek, ten byl 0:0.

Po změně stran začaly padat také góly. Po deseti minutách hry dostal kolmou přihrávku Dedič, obešel obránce i brankáře Kofroně a otevřel skóre.

Poté poslal František Jura na hřiště dvojici dorostenců. Tomáše Nováka a Marka Hlocha.

Prvně jmenovaný se ukázal v tom nejlepším světle. Hirschova přihrávka se totiž dostala k Novákovi a ten nedal třineckému gólmanovi šanci.

Hanácká radost trvala pouhé tři minuty. Dedič si totiž naskočil na centr zprava a poslal domácí opět do vedení.

Dobře se uvedli i další mladíci Šteigl se Sečkářem, ale vyrovnat se jim už nepodařilo. Prostějov prohrál 1:2.

„Přestože jsme opět prohráli, dokázali jsme v utkání zúročit to, na co jsme se v poslední době zaměřili na tréninku. Což je především rozehrávka a zejména přechodová fáze," pochvaloval si pro klubový web asistent prostějovského trenéra Roman Popelka a záhy doplnil své hodnocení:

„Dokážeme se na několik dotyků dostat k šestnáctce soupeře, tam ovšem chybí finální fáze. Některé reakce nejsou dostatečně zautomatizované. Je to téma, na kterém ve zbývajících týdnech přípravy musíme tvrdě pracovat. Jinak na šance jsme vyhráli asi 6:2, ale přestože v těchto utkáních není výsledek prvořadý, potřebovali bychom konečně vyhrát kvůli psychice a většímu sebevědomí."

Další příležitost na tolik kýžené vítězství budou mít prostějovští fotbalisté příští sobotu, kdy je čeká bitva s Mohelnicí.

FK FOTBAL Třinec – 1. SK Prostějov 2:1 (0:0)

Branky: 55., 59. Dedič – 56. Novák

Sestava 1. SK ProstějovBureš (46. Kofroň) – Krejčíř (55. M. Hloch), Pavlík, P. Hloch, Rus – Mazouch, Soušek (28. Studený), Pančochář (25. Petržela), Zelenka (55. Novák) – Hirsch (69. Šteigl), Zatloukal (63. Sečkář). Trenér: František Jura