„Víme, že Třebíč prohrál v úvodním zápase, ale až z penalty před koncem utkání. Duel se Zábřehem byl vyrovnaný a i my čekáme od soupeře podobný výkon. Je to nováček v soutěži, takže má stále euforii, nečekáme lehký zápas. My se musíme hlavně soustředit na sebe," říká prostějovský trenér František Jura, čímž naráží na předešlý výkon svých svěřenců v Uničově.

„Měli jsme opravdu špatný vstup do sezony. Náš výkon v druhém poločasu byl snad ten nejhorší, co jsme kdy předvedli. Tento týden jsme si to museli vyříkat a já doufám, že kluci vše pochopili. Musí makat, jezdit po zadku, jinak to prostě nepůjde," líčil Jura, na kterém je ještě dnes znatelné zklamání z úvodního střetnutí.

Prostějovští trenéři, ale nelámou nad svými svěřenci hůl. Pro první domácí duel nebudou příliš neměnit sestavu. „Je jasné, že se nesmí opakovat uničovské utkání. Rozhodli jsme se dát klukům další šanci. Změny v sestavě nějaké asi budou, ale jen protože nás čeká v úterý pohárový zápas. Hráči jsou zatím všichni zdraví, tak doufám, že vše zvládneme," přeje si Jura.

Už v úterý sehrají Hanáci pohárový duel se Zlínem, ale prioritou zůstává MSFL. „Pro nás je pohár něco navíc. Hlavní je soutěž a v té musíme také uspět. Určitě by bylo krásné vyhrát nad Zlínem a přivítat doma Spartu, ale důležitá a prioritní je výhra proti Třebíči. Zlín budeme řešit až po sobotě," uzavřel kouč Jura.

První domácí zápas 1. SK Prostějov začne v sobotu v 16.30. Přijďte podpořit svůj tým, který to po nepovedeném vstupu do soutěže opravdu potřebuje.