Začátek zápasu patřil spíše Znojmu. Fotbalisté z jihu Moravy sehráli několik výborných standardních situací 
a rohů, přesto se nedokázali gólově prosadit. I Prostějov se velmi brzy dostal do hry a začal ohrožovat soupeřovu bránu. Především Pospíšil předváděl skvělou útočnou hru. Dokonce se sám dostal před brankáře Hrubého, ale neuspěl.

„První poločas přinesl výborný fotbal z obou stran. Minimálně dvě vyložené šance si dokázal vytvořit každý tým. 
U nás především Pospíšil, ale bohužel trefil brankáře. Dobrou příležitost měl také Lukáš Zelenka, ale svou střelu z velkého vápna neumístil nejlépe. Celých čtyřicet pět minut se hrálo ve velkém tempu. Hra byla opravdu kvalitní, ale výsledek 0:0," nadšeně popisoval první půli trenér 
1. SK Prostějov Jura.

Hned po změně stran se Pospíšilovi naskytla ještě větší příležitost. Sudí odpískal pokutový kop, ale Pospíšilova střela mířila přesně do náruče znojemského gólmana. 
1. SC vzápětí otevřel skóre, když se prosadil Okleštek. Na jeho úspěch okamžitě zareagoval mladý Machálek a vyrovnal na 1:1. Rozhodujícím momentem pak byly dva rychlé góly Znojma. Buchta 
a Švarc využili zmatků v prostějovské obraně a v rozmezí šesti minut navýšili na 3:1. Svěřenci trenéra Jury se ale ještě poprali o výsledek a za dvě minuty po Švarcově brance přispěl se svojí troškou do mlýna také Zatloukal. 1. SK se již nepodařilo dorovnat, přesto si z Olomouce může odvážet dobrý pocit i přes těsnou prohru.

„Začátek druhé půle nám přinesl obrovskou šanci, ale bohužel Pospíšil kopl penaltu špatně. Vzápětí nám dali 
z protiútoku gól, ale na to okamžitě odpověděl Machálek. Problémem byly dvě slepené branky, což nás stálo vítězství. Ale naši kluci se i nadále snažili, snížili na 3:2 a v závěru si vytvořili další dvě velké šance. Druhá část se již nehrála v takovém tempu, ale přesto to byl výborný zápas 
a jsem opravdu spokojený 
s hrou svého týmu," chválil 
1. SK kouč Jura.

Prostějovští fotbalisté mají za sebou třetí přátelský duel, se Znojmem a Chrudimí prohráli a v Mohelnici zvítězili, přesto je trenér s průběhem přípravy spokojený.

„Musím říct, že sobotní zápas byl kombinačně i herně výborný. Ten mi udělal radost, podobně jako první duel v Mohelnici. Nepovedla se nám ta Chrudim, nepřistoupili jsme k tomu zápasu tak, jak bychom měli. Ale stále máme ještě šest týdnů do začátku ligy. Čeká nás spousta zápasů," řekl Jura.

Ani zdravotně nejsou hráči 1. SK ještě v pořádku. Proti Znojmu nenastoupili Pavlík a Hunal.

„Ty dva jsem nechtěl posílat do zápasu, jsou ještě nemocní, i když s námi během týdne trénovali. Ve středu odjíždíme na soustředění do Luhačovic, byl bych rád, kdyby tam už byli v pořádku. Hned ve středu nás čeká zápas s Hulínem a v sobotu vyzveme Slavičín," prozradil své plány František Jura.

1. SK PROSTĚJOV – 1. SC ZNOJMO 2:3 (0:0)

Branky: 53. Machálek, 79. Zatloukal – 52. Okleštěk, 71. Buchta, 77. Švarc.

SK Prostějov: Bureš (46. Kofroň) – Krejčíř, Hloch, Zbožínek, Kazár – Hirsch (75. Svozil), Zelenka (55. Fládr), Mazouch, Pančochář – Pospíšil (55. Zatloukal), Machálek. Trenér: František Jura.
SC Znojmo: Hrubý (70. Bula) – Šilinger (45. Mudra), Yonov, Hnaníček (45. Mička), Cihlář (45. Hříbek) – Helísek (45. Lukáš), Buchta, Nepožitek (45. Švarc), Lacko, Okleštěk – Ševčík. Trenér: Leoš Kalvoda.