Trenér Jura i v Ústí zkoušel nejrůznější taktické varianty. Na pozici pravého obránce naskočil Martin Hirsch. Na krajích zálohy se ukázali Mazouch a Machálek a útočnou dvojici tentokrát tvořili Jirouš se Zatloukalem. Úspěch tohoto složení přišel záhy po začátku klání. Už v šesté minutě totiž chyboval domácí obránce Felgr a Martin Jirouš si připsal první branku v dresu Prostějova. Za deset minut se dostal do úniku Zatloukal, ale na domácího brankáře nestačil. Naopak Ústečtí hrozili především ze standardních situací, ale gól nevykřesali. Do šaten se šlo za stavu 1:0 pro 1. SK.

Po změně stran vyměnil kouč Jura šest hráčů. Navíc brankář Bureš si musel jít stoupnout do ústecké svatyně. Domácí totiž trpí nedostatkem gólmanů. V soupeřově bráně se také hned blýskl několika skvělými zákroky. Nedal šanci Petrželovi, Mazouchovi ani Studenému.

„Není to úplně obvyklá situace. Chtěli jsme, aby byl zápas přínosný, takže jsme pustili Bureše do soupeřovy brány. Musím říct, že nám vychytal několik slibných příležitostí. Také na naší straně se pár dobrými zákroky blýskl Kofroň," pochvaloval své gólmany prostějovský trenér František Jura.

Jediná branka druhého poločasu nakonec přišla z kopaček domácích. Smolař Felgr si dal ale vlastní gól. Hanáci tak poprvé v přípravě zvítězili, a to 2:0.

„Utkání splnilo svůj účel. Odehráli jsme dobré pasáže především po zemi, ale chyběla nám finální přihrávka," řekl po zápase Jura a dodal: „Na té musíme ještě hodně zapracovat. Jsem rád, že se gólově prosadil Martin Jirouš. Celkově jsem s průběhem zápasu spokojený."

Kouče Juru nyní ale trápí zdravotní stav jeho svěřenců, který není na začátku soustředění moc dobrý. Fládr má namožená třísla ze zápasu s Frýdkem-Místkem. Rusovi se vrátily potíže s kolenem a drobné problémy má i Aleš Krč a Tomáš Machálek. „Bohužel se nám trošku situace zkomplikovala. Do sestavy se tak zapojil dorostenec Marek Hloch. Nikoho jiného už nečekáme. Snad se nám někdo z marodů rychle uzdraví," přeje si František Jura.

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí – 1. SK Prostějov 0:2 (0:1)

Branky: 6. Jirouš, 76. Felgr (vlastní)

ŽK: Studený

Sestava 1. SK Prostějov: 1.poločas: Bureš – Hirsch, Pavlík, Hloch, Pančochář – Mazouch, Soušek, Zelenka, Machálek – Zatloukal, Jirouš. 2. poločas: Kofroň – Krejčíř, Pavlík, P. Hloch, Rus (55. M. Hloch) – Mazouch, Studený, Petržela, Hirsch – Krč, Jirouš.