„Naším cílem je zvítězit. Opět čekám kvalitní utkání podobné tomu se Sigmou. Doufám, že nastoupíme s velkým nasazením a chutí," přeje si prostějovský trenér František Jura a rovnou dodal: „Uničov nás porazil v prvním kole. I když jsme byli ze začátku lepší, tak jsme to tenkrát nezvládli. Máme mu, co vracet."

Taktika na devátý tým soutěže je naprosto stejná jako proti rezervě Sigmy.

„Obecně musíme hrát, to co proti Olomouci. Vysoko atakovat a nedat soupeři čas prosadit se kombinačně. Vzadu musíme hrát na bloky a hlavně velmi organizovaně. Tato taktika platí na všechny. Navíc bychom chtěli být aktivnějším týmem od začátku a přinutit Uničov k chybám," prozradil Jura.

Dnešní duel s Uničovem, ale nebude jen o vzájemném měření sil. Se svou kariérou se v něm rozloučí kapitán Prostějova Hunal.

„Tomáš tady působil dva a půl roku. Bohužel si letos přivodil nešťastné zranění a odehrál jen necelé tři zápasy. Přesto tu zanechal ohromný kus práce," pochválil svého svěřence Jura a také zavzpomínal: „Když tu odehrál první zápas, tak měl za sebou tří měsíční herní výpadek. Fanoušci nám i mu nadávali, že zde nemá, co dělat. Hunal se ale rychle stal nejlepším hráčem týmu. Ukázal, že i ve čtyřiceti je stále profík. Pro tým to bude oslabení. Byl velkou osobností v kabině, i když teď nehrál."

Podoba samotné rozlučky ještě není zcela jistá.

„Ještě není rozhodnuto, jestli Tomáš nastoupí už v základní sestavě, podle toho se bude vše odvíjet. Jinak by to mělo vypadat standardně. Chceme mu hlavně za vše, co tu udělal, poděkovat," uzavřel Jura.

Zápas mezi Prostějovem a Uničovem začne v sobotu v 13:30 na hřišti Za místním nádražím.