Hned po zahájení zápasu chyboval v domácí obraně Kocourek a Zbožínek musel zachraňovat situaci za cenu žluté karty. Střelu Kaštovského z přímého kopu pak Bureš u tyče své branky vyrazil.

Naproti v 8. minutě střetnutí netrefil Machálek z úhlu branku hostí a podobně o dvě minuty později Kaštovský, když míč proletěl okolo obou tyčí Burešovy branky a za vzdálenější skončil v zázemí. Gólman hostí Řeháček pak vyrazil míč u pravé tyče své svatyně po Zelenkově přímém kopu a nic nepřinesla prostějovskému týmu ve 22. minutě ani účelná Zatloukalova přihrávka Machálkovi za krnovskou obranu. Řeháček byl po skoku pod jeho nohy a vykopnutí míče úspěšnější.

Po půlhodině hry centroval zleva před branku hostí Pospíšil a Zelenkovi ve skluzu se postavil gólman hostí také účelně. Práci měl následně i domácí strážce branky Bureš po dalším pozdravu Kaštovského.

Za chvíli se naproti v závaru nestačil patřičně zorientovat v blízkosti brankové čáry Pospíšil a po chvíli vystřihl střelecké polonůžky, avšak opět bez kýženého efektu. Střela Hlocha z větší vzdálenosti pak trefila jen spoluhráče Zbožínka a první pětačtyřicetiminutovka, kterou hráli Prostějovští s větrem v zádech, končila. Mimo jiné se vyznačovala také řadou nepřesných prostějovských přihrávek a neúčinným nakopáváním míčů před branku hostí. Jejich vysocí zadáci, v čele se Švrčkem, vše pohlídali.

Po změně stran nesporné úsilí hráčů 1.FK ztéci krnovskou obranu pokračovalo. Zelenkův centrovaný přímý kop Pospíšil i Machálek promáchli. Potom zahrozil nebezpečným přímým kopem krnovský Bartoníček, míč prolétl okolo pravého vinklu Burešovy branky do autu. V dobrém postavení se pak nezadařilo po centru zprava u vzdálenější tyče Řeháčkovy branky Machálkovi.

Zelenka posílal neúnavně středem hřiště směrem k hranici velkého čtverce hostí spoluhráčům míče s očima, ale využití chybělo. Časté potíže přinášela potřeba rychlého a úspěšného zpracování míče. K finálním přihrávkám, nebo vytvoření střeleckých šancí, pak docházet ani nemohlo. Nic potřebného nepřinášely ani Zelenkovy kvalitní rohové kopy. Po jednom z nich a sérii hlaviček před brankou patřila poslední Machálkovi, ale Řeháček si mohl opět oddechnout.

S přibývajícími minutami pak Svozil často potvrzoval, že jeho pozdější příchod na trávník je přínosem. Ještě i v poslední čtvrthodině duelu prokazovali prostějovští fotbalisté hodně snahy o dobytí krnovské obranné tvrze, ale marně.

Po dalším Zelenkově rohovém kopu neskončil míč v síti severomoravské branky ani po Zbožínkově hlavičce z parkety, když na nadějnější už ani stát nemohl…

Poslední možnost přinesla domácím 89. minuta a přímý kop z hranice velkého vápna, po Krčmaříkově faulu na Hyrše. K míči se postavili Zelenka s Dostálem, rozběhl se Dostál, ale míč zastavila žlutá zeď krnovských hráčů, oděných plně do barev pampelišek.

„Neprohráli jsme s vysokým favoritem zápasu, a to nám ještě chyběli tři hráči základní sestavy. Ano, před týdnem jsme dostali doma od Šumperských vylágoš, ale říkali jsme si, že dva po sobě, to že se nestává. Přijeli jsme sice k milionářům, ale máme srdce…" smál se trenér FK Krnov Antonín Hudský a už chtěl spěchat za svými svěřenci do šatny.

Další otázky ho ale přece jen ještě zastavily.

„Věděli jsme co nás čeká, jsou zde ligoví hráči, smekám před dílem, které krnovští hráči odvedli. Naše vykartované hráče nahradili mladíci, máme jich v týmu požehnaně. Věřím jim a také tomu, že náš tým dnešní úspěch patřičně nastartuje před následujícím těžkým zápasem v Havířově. Tam půjde prakticky, z pohledu záchrany v soutěži, o šest bodů," zvážněl náhle trenér Hudský.

„Náš přístup nebyl ideální a těžko jsme se do zápasu dostávali," začal vypočítávat negativa trenér 1. FK Prostějov František Jura.

„Obvykle, jak do zápasu vstoupíte, tak potom celý probíhá. Honili jsme to, honili, střelecké šance jsme si nějaké vypracovali, některé byly vyložené, ale nevyužili jsme žádné z nich. Ani žádného z několika závarů. Tlačili jsme soupeře hodně, ale vidím to tak, že za ten neslaný nemastný začátek zápasu jsme si pak už ani vítězství nezasloužili. Krnovští neměli co ztratit, jezdili, bojovali a byli odměněni. Ten jejich zápas se Šumperkem jsme viděli, nebyli tak špatní, dostali tři góly v krátkém časovém rozmezí a když museli hrát bez vyloučeného spoluhráče, vzdali to. Ve druhé polovině zápasu to už bylo z naší strany jiné, ale jednalo se už jen o marné dobývání, gól jsme nedali. Kdybychom dali, tak zákonitě by asi následovaly další. První doteky s míčem některých našich hráčů po přihrávkách nebyly dobré. Chyběl Hunal, včera si přivodil na tréninku zranění," vysvětlil ještě neúčast zkušeného zadáka trenér Jura.

Autor: VLASTIMIL KADLEC

1. FK Prostějov – FK Krnov 0:0

Rozhodčí: Soukal – Polák, Hanáková. ŽK: Zbožínek, Svozil – Vavrečka, Krčmařík. Diváků: 520.
1. FK Prostějov: Bureš – Hloch, Kocourek, Zbožínek, Dostál – Hirsch, Zelenka, Fládr (54. Svozil), Machálek – Zatloukal (79. Poláček), Pospíšil. Trenér: František Jura.
FK Krnov: Řeháček – Dvořák, Daříček, Švrček, Sabo – Šimčík, Bartoníček, Tomáš Hudský (76. Vavrečka), Mitura – Kaštovský, Krčmařík. Trenér: Antonín Hudský.