„Je to příjemné. Myslím si, že jsme si postup zasloužili. Byly tam pasáže, kdy měl Třinec převahu, ale jen po šestnáctku. Vyloženou šanci neměl. Hlavní je, že bylo vidět, jak moc chceme vyhrát," usmíval se spokojený lodivod Prostějova František Jura.

„Chtěli jsme tady uspět 
a myslím si, že jsme měli čtyři vyložené šance.Když je nedáte, tak penalty jsou loterie. Domácí to zvládli lépe. Měli jsme rozhodnout ve hře," zlobil se po zápase kouč Třince Radim Nečas.

Trenér Jura pro pohárový zápas poslal do brány osvědčeného gólmana Tomáše Bureše a ten se mu odvděčil cennou výhrou.

„Dohodli jsme se, že ligu bude chytat Kofroň, ale nechtěl jsem ať Bureš sedí, takže jsme jej dnes poslali do branky," vysvětloval své kroky Jura.

Prostějovský gólman Tomáš Bureš

Tomáš Bureš

Už první poločas přinesl překvapení. Domácí tým si na svého druholigového rivala přímo vyšlápl a na prostějovském hřišti kraloval. Hned ve třetí minutě mířil Karel Kroupa nad.

O tři minuty později roztřepetala boční síť třinecké branky Rusova hlavička. Bureš se zapojil až ve dvacáté minutě, ale s pokusem Málka si snadno poradil. Naopak Fládrův přímý kop proletěl těsně u Brychovy tyče. Vzápětí zahrozil Sus a Brych vyloženě v bráně čaroval. Málek mohl poslat hosty do vedení, ale jeho hlava netrefila prázdnou bránu. První poločas tak skončil 0:0.

„Myslím si, že jsme byli lepším týmem. Ne nějak moc, ale lepší jsme byli. V šatně jsem kluky pochválil a řekli jsme si pár drobností, které nám mohly pomoct," nastínil dění
v kabině Jura.

Po změně stran se Třinec výrazně zlepšil a začal využívat ubývajících sil prostějovského celku. Málek se však znovu neprosadil. Tlak hostů gól nepřinesl.

1. SK Prostějov v poháru proti Třinci

Na druhé straně poslal do předu Nekuda Hirsche. Hanácký obránce si však s velkým úhlem neporadil. Tomeček provětral v šedesáté čtvrté minutě Burešovu boční síť. Na což odpověděl Machálek hlavou těsně nad třinecké břevno.

Pět minut před koncem se Dedič třikrát pokusil překonat Bureše, ale hanácký gólman svůj tým podržel. V devadesáté minutě mohl rozhodnout Nekuda, ale jeho hlava šla příliš vysoko. Na řadu tak přišly penalty.

„Je pravdou, že ve druhém poločase nám síly ubývaly. Posledních patnáct minut bylo hodně nebezpečných, ale vydrželi jsme to. Máme velkou radost," oddechl si Jura.

Penaltový rozstřel. 1. SK Prostějov v poháru proti Třinci

Prvním penaltovým exekutorem byl Málek a konečně na Bureše vyzrál. Trefil se i Kroupa. Naopak Dedič mířil nad. Poté se postupně prosadili Sus, Teplý, Pančochář a Mozol.

Petr Nekuda však na Brycha nevyzrál. Tomečkova střela skončila v Burešových rukavicích, ale míč prostějovský gólman neudržel a padl za brankovou čáru.

Fládr se také prosadil. Naopak v rozhodující chvíli zaváhal exprostějovský Pavel Hloch a trefil jen tyč Burešovy brány.

„Hráči si to určují sami, jde ten kdo se cítí. Hloch se cítil
a nedal to. Každopádně jsme měli rozhodnout ve hře," zopakoval hostující trenér.

Langer pak s přehledem poslal Hanáky do třetího kola.

Dalším soupeřem Prostějova bude prvoligový Zlín.

„Pro nás je nyní důležitá neděle. Hrajeme v lize s prvním,a to je pro nás důležité. Zlín přijde až potom," uzavřel Jura.

1. SK PROSTĚJOV – FK FOTBAL TŘINEC 0:0, NA PEN. 5:4

Střelec rozhodující penalty: Langer. Rozhodčí: Marek – Hájek, Celetka. ŽK: Sus – Teplý. Diváků: 530.

Prostějov: Bureš – Hirsch, Sus, Rus, Krejčíř – Koudelka (58. Langer), Fládr, Petržela (77. Pančochář), Machálek (58. Sečkář) – Nekuda. Kroupa. Trenér: Fr. Jura.

Třinec: Brych – Čelůstka, Salachna, Hloch, Janoščin – Velner, Málek, Bedecs (65. Mozol), Tomeček – Joukl (46. Teplý), Černý (79. Dedič). Trenér: Radim Nečas,