S týmem vyrazilo i zraněné trio Hirsch, Schuster a Sus, kteří trénují individuálně. V Chorvatsku naopak chybí talentovaný útočník David Píchal, který byl povolán do reprezentace do 18 let.

V areálu na Istrijském poloostrově mají prostějovští fotbalisté dokonalé podmínky k trénování. Mužstvo využívá jedno z mnoha přírodních hřišť, při nepřízni počasí pak může použít i umělou trávu. Vše se přitom nachází pouze pět minut chůze do Hotelu Plaza, kde hráči a realizační složili hlavy.

Ideální tréninkové podmínky by měly pomoci i zkušeným marodům Karlu Kroupovi a Aleši Schusterovi.

„Karel ještě není úplně v pořádku, ale myslím, že mu to soustředění pomůže. Je tu dobrá rehabilitace. Myslím, že to bude jen ku prospěchu a bude v pořádku,“ říká trenér Oldřich Machala.

Horší je situace u Aleše Schustera, jehož zranění zatím do zátěže nepouští.

„Aleš s námi ještě netrénoval, ale také jsem chtěl, aby jel s námi. Myslím, že mu to prostředí pomůže, aby už začal lehce trénovat, potrénoval si a vyběhl třeba s míčem,“ má v plánu prostějovský kouč.

Na soustředění s týmem odcestovali i dva Ukrajinci. Střední záložník Dmitrij Žykol, který trenéra Machalu zaujal na zkoušce, a také obránce Alexander Pernatskij, jehož klub zkoušel už v létě. Kádr pak doplňují ještě dva dorostenci Marčík a Smékal.

Kdo s kým spí na pokojích Hapal - Machynek
Zapletal - Marčík - Smékal
Jícha - Neoral
Kroupa - Schuster
Pančochář - Fládr
Rus - Hirsch
Langer - Šteigl
Zhykol - Pernatskyi
Koudelka - Sus
Petržela - Sečkář
Musil - Roba
Alekcijević - Čepa
Machala