V sobotu odpoledne se za ideálního fotbalového počasí hrál poměrně záživný fotbal. Prostějov měl první velkou šanci již ve 4. minutě, jenže střele z kopačky Fládra stála v cestě tyč holické branky.

Domácí soupeře pořádně zatlačili až v poslední desetiminutovce první půle, kdy si vytvořili několik zajímavých střeleckých pozic. Po akci Stehlíka se míč dostal ke kopačkám volného Bednáře, který však z hranice velkého vápna přestřelil a zahodil tak největší šanci domácího týmu v celém utkání.

„V první půli bych řekl, že to byl vyrovnaný zápas. Byly tam dvě šance na obou stranách. Naše mužstvo ale bojovalo a chtělo vyhrát," konstatoval trenér hostujícího celku František Jura.Fotbalisté Holice (v bílém) proti Prostějovu

Vyrovnaná partie byla k vidění i po změně stran, v 63. minutě doputoval míč až k Davidu Korčiánovi, jenže domácí záložník mířil těsně vedle.

O sedm minut později se však hosté radovali z vítězné branky. Zelenka nakopl míč směrem k holické brance, kde se nedohodl stoper Lukášek s vyběhnuvším gólmanem Arbeitem. Holický kapitán míč brankáři ukopl přesně na kopačky dotírajícího Krče a prostějovský hráč už neměl se zakončením do prázdné branky žádné problémy. „Utkání ovlivnila tato fatální chyba, to se nám v takovém zápase nemůže stát," konstatoval trenér 1. HFK Olomouc Jiří Derco.

V poslední dvacetiminutovce už jeho svěřenci marně bušili do prostějovské obrany. Žádnou vyloženou šanci si však nevytvořili. Hosté se mohli radovat z druhé jarní výhry, naopak domácí jsou i nadále na nule.

„Myslím, že domácí jsme zaskočili už od začátku. Bylo tam vidět nasazení i agresivita a já musím mužstvo opravdu pochválit. Takhle se hraje o body a myslím, že jsme si zasloužili vyhrát," prohlásil prostějovský kouč František Jura.

Jeho týmu pomohl ke gólu kiks domácí obrany. „My jsme tomu ale šli naproti. Chtěli jsme hrát dopředu a být aktivní, nechtěli jsme zalézt, protože my se nemáme čeho bát," konstatoval trenér 1. SK Prostějov.

„Soupeř nás nějak nepřehrával. Nějaké šance měli, ale nebylo to tak, že by nás vykombinovali, zkrátka nakopávali míče a důrazem se to snažili dohrát. Jsem zklamaný z toho, že jsme udělali tu obrovskou individuální chybu a že ta práce vyšla vniveč," prohlásil trenér Holice Jiří Derco, jehož tým prožívá nepovedený start do jara.

„Výsledkově jsme absolutně propadli, s předvedenou hrou můžeme být spokojeni, ale my potřebujeme bodovat. Bohužel nám chybí střelec."

1. HFK Olomouc – 1. SK Prostějov 0:1 (0:0)

Branka: 70. Krč. Rozhodčí: Ondráš – Ogrodník, Miko. ŽK: Mazouch, Krč (Prostějov). Diváků: 530.

1. HFK Olomouc: Arbeit – Matyska, Lukášek, Kršák (80. Šuba), Hlavica – Korčián, Hromek, Bednář, Tögel (72. Dupkala) – Stehlík (68. Štěpánek), Heinz (60. Žondra). Trenér: Jiří Derco.

Prostějov: Bureš – Hirsch, Pavlík, Zatloukal, Krejčíř – Fládr (81. Soušek), Mazouch, Zelenka (90. Šteigl), Krč (88. Rus) – Machálek (73. Pančochář), Jirouš. Trenér: František Jura.