Modrobílí vletěli do zápasu s vervou. Aleš Rus už ve čtvrté minutě mířil na branku hostu, minul však. Fládr prozkoušel pozornost gólmana Szarowského. Poté měli domácí několik rohů, ale větší šanci si nevytvořili. Naopak v pětadvacáté minutě se zleva probojoval dopředu Schroner, který postupně prošel přes tři domácí obránce.

Zakončil však jen do boční sítě. Slezský tým poté ožil a několikrát se dostal před Bureše. Domácím jakoby ubývaly síly. Největší šanci hostů si pak vytvořil Klimas, ale jeho pokus z pravé strany skončil v Burešových rukou.

„V prvním poločase jsme měli málo pohybu," posteskl si domácí trenér Roman Popelka a hledal důvody: „Snad o zapříčinil středeční zápas."

Po změně stran začali prostějovští uplatňovat výhodu domácího hřiště a Orlovou doslova zatlačili na její polovinu. Hanáci si ale nevytvářeli vyložené gólové šance. A ty které si už vybojovali, skončily vysoko nad Szarowského bránou. V sedmdesáté druhé minutě se dostal do tutové šance Lukáš Zelenka.

Míč se po rohovém kopu dostal na jeho kopačku. Ostřílený záložník však prázdnou bránu netrefil. Ještě krásnější příležitost si vytvořil Fládr. Jeho dělovka proletěla pod Kroupovou nohou, ale brankář Orlové zázračně balon chytl.

Teprve osm minut před koncem se skóre měnilo. Koudelka přihrál zprava na Zelenku a ten levačkou s pomocí teče Szarowského překonal. Druhou branku mohl přidat Machálek, ale mířil vysoko.

„My jsme v nelehké situaci. Chybí nám mnoho hráčů. Bohužel nemáme nikoho na lavičku," vysvětloval stav orlovského mužstva jeho trenér Pavel Poledník.

Lodivod hostů byl nakonec s výkonem svých svěřenců spokojen: „Na druhou stranu jsme odehráli vyrovnaný zápas. Domácí sice měli více ze hry, ale za náš výkon bychom si bod zasloužili. Také my jsme měli nějaké šance. Na konci nám však už došly síly."

„Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř s dobrou defenzivou. Ve druhém poločase jsme se zlepšili, přesto to však bylo víc o bojovnosti. Věřili jsme až do konce a nakonec to tam taky prošlo. Museli jsme čekat, až nám tam nějaká příležitost spadne," vysvětloval Roman Popelka.

1. SK Prostějov – FK Slavia Orlová-Lutyně 1:0 (0:0)

Branky: 82. Zelenka. Rozhodčí: Priesol – Boček, Cieslar. ŽK: Kroupa – Pikulík. Diváků: 310.

Prostějov: Bureš – Rus, Zatloukal, Hloch, Hirsch – Langer, Fládr, Zelenka (89. Soušek), Koudelka (88. Pančochář) – Kroupa, Machálek. Trenér: František Jura.

Orlová: Szarowski – Schroner, Skoupý, Kaizar, Káňa – Uher, Puškáč, Pikulík, Kilmas – Lišaník, Kopel (88. Kroček). Trenér: Pavel Poledník.