„První půlku jsme nehráli dobře. Byli jsme hodně roztažení, vůbec jsme nehráli v bloku. Před zápasem jsme si řekli některé věci, které jsme potom vůbec neplnili. Soupeř byl dobrý a agresivní, někdy možná až moc,“ komentoval trenér Prostějova František Jura první poločas utkání, po kterém jeho tým zaslouženě prohrával 0:1.

Do druhého poločasu udělal několik změn a 1. FK se hnal za vyrovnáním. „Ve druhé půli jsme minimálně třicet minut byli lepším týmem. Měli jsme čtyři vyložené šance. Jednu jsme dali, další tři bohužel ne, jednou to byla tyčka,“ popisoval trenér průběh a doplnil, že o srovnávací branku se postaral v 50. minutě Michal Pospíšil.

Patnáct minut před koncem ale přišel Prostějov o gólmana. „Úplně nesmyslným zákrokem, když už měl balon dávno pod kontrolou, nám zranili Zdeňka Kofroňe. Tomáš Bureš s námi nebyl, protože měl zdravotní volno a já jsem odmítl dát tam hráče. Takže jsme si půjčili jejich gólmanu. A během pěti minut mu dali góla z trestňáku,“ podotkl Jura, který ale porážku nechce svádět na agresivitu Napajadel.

„Neproměnili jsme šance. Byl to dobrý zápas. Někdy byl soupeř na můj vkus až zákeřný, ale s tím se budeme muset potýkat celou sezonu,“ prohlásil smířeně prostějovský kouč.

Do utkání nazasáhl ani Roman Janoušek, který Prostějovu chyběl už v posledních duelech. Zkušený forvard by ale měl být brzy k dispozici. „Měl by ve čtvrtek přijet. Měl deset dní pauzu kvůli kolenu, kde už pět let nemá přední zkřížený vaz a v poslední době ho to hodně trápilo. Takže uvidíme, jak to bude vypadat,“ prozradil František Jura.

Příští sobotu se Prostějov vrátí na zimní turnaj do Líšně. Přestože měl o tomto víkendu volný los, udržel se v čele tabulky. V sobotu od 13 hodin na něj čeká předposlední duel Líšeň Cupu s Bystrcí.

Napajedla – 1. FK Prostějov 2:1 (1:0)

Branka Prostějova: 50. Pospíšil.

Sestava Prostějova: Kofroň – Kocourek, Zbožínek, Zatloukal, Dostál (46. Liška) – Hirsch (50. Hatle), Zelenka, Klimek (46. Poláček), Svozil (46. Matula) – Machálek, Pospíšil. Trenér: František Jura.

Turnaj v Líšni

Líšeň – Blansko 4:0 (0:0), Dostálek 2, Šudoma, Malík, Zbrojovka Brno U19 – Bystrc 4:2 (0:1), Netopil, Ullmann, Konečný, Dvořák -Zedníček 2, Vyškov – Rousínov 2:0 (0:0), Poprik, Lička.

Tabulka

Turnaj v Líšni