Začátek zápasu ovládla agresivní hra Slavičína, která mnohdy hraničila s pravidly. Hráčům 1. SK chvíli trvalo, než si zvykli na hru protivníka. Skóre jako první otevřel prostějovský Pavlík, když ránou ze třiceti metrů trefil šibenici. Vzápětí ale stejný hráč udělal obrovskou chybu v obranné činnosti , když jeho malou domu vystihl útočník Slavičína. První poločas ale díky gólům Zelenky a Hirše v samotném závěru skončil 3:1 pro Prostějov.

„Soupeř přišel s velmi agresivní taktikou, až přehnaně agresivní. Rozhodčí začátek zápasu moc nezvládal, ale nakonec jsme my otevřeli skóre. Pavlík dal krásný gól, ale v zápětí udělal šílenou chybu. Za stavu 1:1 kopal Slavičín ještě penaltu. Naštěstí ji neproměnili a Zelenka s Hirschem nás poslali do vedení. S prvním poločasem jsem byl vcelku spokojený," hodnotil kouč 1. SK František Jura.

Do druhé části přišlo prakticky nové prostějovské mužstvo. Trenéři vyměnili devět hráčů, což se také ukázalo na průběhu zápasu. Slavičín již fyzicky silnému soupeři nestačil a brzy dostal další dvě branky z kopaček Mazoucha a Zatloukala. Očividně vyčerpaní slavičínští fotbalisté se již nezmohli na větší odpor a odevzdaně klání dohrávali. Zápas skončil nefotbalovým výsledkem 6:2.

„Druhá část byla ještě lepší než ta první. Vyměnili jsme devět hráčů a vyloženě jsme unavili soupeře. Přidali jsme další dvě branky: Slavičín ještě snížil na 5:2 ale Kazár přidal naši šestou trefu. Jsem s výkonem Prostějova velmi spokojený," pochvaloval si Jura.

Příští sobotu čeká na 1. SK další druholigový celek. Vydají se na hřiště Čáslavi.

1. SK PROSTĚJOV – SLAVIČÍN 6:2 (3:1)

Branky 1.SK: Pavlík, Zelenka, Hirsch, Mazouch, Zatloukal, Kazár.

Sestava

1. poločas: Bureš – Hloch, Hunal, Zbožínek, Krejčíř – Hirsch, Pavlík, Zelenka, Pančochář – T. Machálek, Pospíšil.

2. poločas: Kofroň – Hloch, Pavlík, Zbožínek (60. Kocourek), Kazár – Hirsch (60. M. Machálek), Mazouch, Svozil, Fládr – Zatloukal, Pančochář (60. Rus). Trenér: František Jura.