Čerstvě čtyřiatřicetiletý obránce nebo defenzivní záložník se v dresu 1. SK Prostějov poprvé představil ve středeční přípravě, kterou tým z Hané sehrál proti Vyškovu na stadionu Drnovic, někdejší slavné fotbalové vesnice. Prostějov vyhrál 3:0, Pavlík se uvedl jednou brankou z penalty v 52. minutě. Skóre ještě v prvním poločase otevřel Ivo Zbožínek a v závěru utkání jej pečetil střídající dorostenec Kopečný.Petr Pavlík

„Trochu nám vázla finální fáze. Měli jsme hodně šancí, ale nedokázali jsme je proměňovat. Úvod byl vyrovnaný, Vyškov hrál slušně. Poté, co jsme dali branku, jsme byli lepší. Pak ale své situace špatně vyřešili Michal Pospíšil s Tomášem Machálkem. Už v poločase jsme měli vést alespoň 3:0. Ale jinak jsem byl s utkáním spokojený," míní František Jura.

Ten o příchod Petra Pavlíka usiloval už od chvíle, kdy nový kouč Jablonce Václav Kotal ohlásil, že s dlouholetou oporou ve svém novém kádru již nepočítá, přestože má smlouvu ještě na rok. Pavlík pak zkoušel štěstí v Senici, kterou vede bývalý trenér Sigmy Olomouc Zdeněk Psotka, ale z jeho odchodu na Slovensko nakonec sešlo. A na řadu přišel právě Prostějov.

„Petrův příchod se hodně protahoval. Nejprve měl přijít, pak to zase vypadalo, že to neklapne. Já už počítal s tím, že u nás nebude a nakonec se to stejně vyvinulo tak, že je tady," vysvětloval Jura. „Je to hráč, který ještě na jaře byl kapitánem Jablonce a patřil mezi nejlépe hodnocené obránce ligy," pochvaluje si na poměry třetí ligy skutečně hvězdnou posilu prostějovský kouč.

S Pavlíkem ale počítá spíše do středové řady. „Už po skončení minulé sezony jsme avizovali, že bychom chtěli jednoho leváka a jednoho defenzivního záložníka. Když už to vypadalo, že k nám nepřijde, tak jsme dokončili přestup Mazoucha, který ale s tímto scénářem počítal," ubezpečuje Jura.

Díky příchodu Petra Pavlíka se Prostějov může pyšnit vpravdě pozoruhodnou bilancí. Kdyby se na hřišti ocitli všichni bývalý prvoligisté, sestava by čítala přes 1500 startů v nejvyšší domácí soutěži. „Je to tak, ale kromě Pavlíka a Kazára přišli také dva naši odchovanci (Krejčíř a Mazouch, pozn. aut.), takže se pořád snažíme naplňovat náš cíl, aby vedle těchto velezkušených borců vyrůstali naši hráči," dodává Jura.

MFK Vyškov – 1. SK Prostějov 0:3 (0:1)

Branky: 21. Zbožínek, 52. Pavlík (z pen.), 81. Kopečný.

Sestava Prostějova: Bureš – Kazár, Zbožínek, Hunal, Hloch – Dostál, Pavlík, Zelenka, Papoušek – Pospíšil, Machálek. Střídali: Kofroň, Krejčíř, Mazouch, Hirsch, Fládr, Kocourek, Kopečný, Svozil, Zatloukal. Trenér: František Jura.