Kroupa je týmu prospěšný nejen svými góly, ale i prací, kterou odvádí ve hře.

„Dává naši hře smysl. Můžeme si s ním díky jeho výšce často pomoci. Je vždycky při centru v šestnáctce. Hodně nám pomáhá,“ říká o 193 centimetrů vysokém útočníkovi trenér Prostějova Oldřich Machala.

Zkušený útočník kvůli zranění nedokončil předchozí sezonu ve druhé lize a v létě musel pracovat na tom, aby se znovu dostal do své bývalé formy.

„Byl jsem po zákroku v koleni, takže ten rozjezd byl u mě trochu pomalejší. O to víc jsem rád, že si to sedlo a doufám, že jsem k tomu taky trochu přispěl,“ těší samotného Kroupu.

Dvě sezony zpátky, když Prostějov postoupil do druhé ligy, měl Kroupa po podzimu na kontě ještě jednu branku více než letos. „Škoda, že jsem to nedodržel i tentokrát. Ale chyběl mi ten odložený zápas s Rýmařovem,“ poznamenal kapitán 1. SK Prostějov.

Možný návrat do druhé ligy je i pro zkušeného hráče lákadlem.

„Chceme si ten postup zopakovat, protože to byly nádherné chvíle. Budu se chtít nachystat kvalitně na jaro a pomoct týmu to zvládnout. Kdyby se to povedlo, tak bychom si s vedením a panem Jurou sedli a domluvili se co dál. Končit rozhodně nehodlám,“ prohlásil Kroupa.

Podobně jako Kroupa táhl tým na podzim i druhý veterán s ligovými zkušenostmi. Šestatřicetiletý obránce Aleš Schuster.

„To je také hodně důležitý hráč. Znám ho dlouhé roky. Měl jsem ho v Bystrci, kde byl dobrý ale ještě mladý. Ted hrál dobře celý podzim,“ pochválil svého stopera kouč Machala.

Zkušený trenér přišel k týmu v letní pauze, kdy měl za cíl stabilizovat kádr po nepovedeném jaru a sestupu do třetí ligy. Za velmi krátkou dobu dokázal týmu vtisknout svou tvář.

„Když jsem přišel, byl cíl hrát do čtvrtého místa a být navrchu. Když jsem teď první, budeme se snažit na této pozici zůstat. Pokud bychom tu soutěž vyhráli, tak možnost postupu tu je,“ plánuje Machala.

Zimní přípravu Prostějov zahájí 8. ledna. Tým si zahraje tradiční Tipsport ligu za účasti řady prvoligových, druholigových a zahraničních celků a v plánu je i zahraniční soustředění.

Střelci Prostějova – podzim 2017
Karel Kroupa – 10 gólů
Jan Šteigl – 5 gólů
Aleš Rus – 4 góly
Zdeněk Fládr, Lubomír Machynek – 3 góly
Martin Sus, Michal Zapletal, Tomáš Langer – 2 góly
Lukáš Hapal, David Píchal - 1 gól