1. SK Prostějov nakonec dostal pět branek a domů si odvážel ostudnou prohru 5:1. V tabulce MSFL se ale pro Prostějovské nic nemění. Stále si drží třetí příčku. Naopak Třinec udělal rázný krok za postupem do Národní ligy.

Třinečtí ovládli už v prvním dějství, které vyhráli 2:1. Hanáci šli po spolupráci Zelenky se Zatloukalem do vedení, jenomže hned vzápětí se z přímého kopu přízemní střelou trefil třinecký kapitán Malíř. „Jeden z hráčů ve zdi nadskočil, moje střela prošla až do brány," pravil kapitán červenobílých.

Těsně před pauzou nacentroval na Juřenu a ten z voleje vstřelil svůj první seniorský gól v třineckém dresu. „Dostal jsem dobrý centr, míč mi sedl. Nenapadlo by mě, že to bude vítězná branka," usmál se mladý fotbalista.

„Nám se vstup do zápasu povedl. Dokonce jsme se už v osmnácté minutě dostali do vedení, bohužel okamžitě přišlo srovnání. Naši hráči nevyčkali a ve zdi hloupě poskočili. Toho soupeř využil a srovnal. Poté to byl vyrovnaný zápas, ale na konci poločasu přišla další naše chyba a opět branka za Burešova záda," posteskl si prostějovský trenér František Jura.

Těsně po změně stran Pospíšil přiťukl míč Hirschovi, jenomže vybíhající Lipčák znamenitě zasáhl a jeho ránu vyrazil. Proti Zatloukalově ráně zasahovat nemusel, hlavičku stejného hráče schoval do rukavic. Herní převaha Prostějova se po patnácti minutách někam vytratila a hrát začal Třinec.

„Když se podíváte do zápisu o utkání na ročníky prostějovských hráčů, bylo jasné, že po celý zápas nevydrží podávat tak kvalitní výkon, jaký předvedli na začátku utkání," zvolil diplomatický tón třinecký asistent trenéra Lubomír Vašek.

Hanáci se začali ze hřiště pozvolna vytrácet a po odchodu Hunala, který v den utkání oslavil 40. narozeniny, povolila i jejich obrana. Čtvrtníček v zakončení ještě neuspěl, míč se nakonec dostal k Malířovi, který zblízka zvýšil na 3:1. Poté přišla chvíle Čtvrtníčka – do míče se opřel Gavlák, Bureš jeho dělovku vyrazil pouze před sebe a u odraženého míče byl nejrychleji právě Čtvrtníček.

„Na začátku druhé půle se Třinec stáhl a bránil svůj náskok. Očividně chtěli hrát na brejky. my jsme si začali vytvářet šance, ale neproměnili jsme tři poměrně velké. Hirsch mohl srovnat už ve čtyřicáté šesté minutě, ale neprosadil se. Domácí dali v sedmdesáté čtvrté na 3:1 a tím rozhodli celý zápas. Z naší strany to byl už jen zmar. Třinec přidal slepené góly a debakl byl na světě," popisoval Jura.

Krátce pře koncem střetnutí Juřena získal na půlce hřiště míč a vyslal do úniku Malíře. Třinecký kapitán, který před sebou měl brankáře Bureše, vybídl ke skórování ostrostřelce Gavláka. Poslední slovo měl střídající útočník Prostějova Machálek, ale jeho volej po rychlém kontru se mezi Lipčákovy tyče nevešel. Tři čtyři tutové možnosti nevyužili ani domácí fotbalisté, kteří proti silnému soupeři předvedli jeden z nejlepších výkonů sezony.

„Pro nás to byl důležitý zápas, možná nejtěžší zápas sezony. Potvrdili jsme své kvality a myslím, že vyhrálo lepší mužstvo. Kluci si zaslouží absolutorium," prohlásil trenér Třince Miroslav Kouřil.

„Zápas se mi hodnotí těžko. Prohráli jsme 5:1, ale podle mne tento výsledek neodpovídá naší hře. Samozřejmě nemůžu tvrdit, že jsme byli lepším nebo vyrovnaným týmem. Ale opravdu mě mrzí tak vysoká prohra, protože jsme nehráli špatný fotbal, ale nedali jsme velké šance. Je to náš velký problém," přiznal František Jura.

FK FOTBAL TŘINEC – 1. SK PROSTĚJOV 5:1 (2:1)

Branky: 19. a 74. Malíř, 43. Juřena, 78. Čtvrtníček, 86. Gavlák – 18. Zatloukal. Rozhodčí: Ogrodník, bez karet. Diváci: 632.

Třinec: Lipčák – Matoušek, Švec, Hupka, Eismann – Motyčka, Kyselý – Malíř, Čtvrtníček, Juřena – Gavlák. Trenér: Miroslav Kouřil.

Prostějov: Bureš – Hloch, Hunal (59. Mazouch), Zbožínek, Kazár – Pančochář (63. Machálek), Pavlík, Zelenka, Hirsch – Pospíšil (81. Fládr), Zatloukal. Trenér: František Jura.(rom)