Zápas však nezačal pro Prostějov zrovna dobře. Kapitán Hunal už v osmé minutě zahrál ve velkém vápně rukou a sudí Julínek odpískal penaltu. K exekuci se postavil Juřátek a nekompromisně poslal hosty do vedení. O sedm minut později však dostali domácí stejnou příležitost. Penaltový sniper Pavlík neměl problém srovnat na 1:1. Poté už měli ze hry víc domácí. Sice si nevytvářeli vyložené gólovky, ale rozhodně byli nebezpečnější. Machálek poslal před Uvízla několik slibných centrů. Hirsch dokonce trefil břevno. Krejčíř i Machálek Uvízlovu svatyni přestřelili. Po pětačtyřiceti minutách byl tedy stav 1:1.

„První poločas jsme jakžtakž zvládli. Soupeře jsme do větších šancí nepouštěli, ale nebyli jsme nebezpeční do předu," kroutil hlavou zklamaný kouč hostů Zdeněk Strouhal.

Po změně stran pokračovali domácí v aktivnější hře. Machálkovi ani Krčovi se však nepodařilo prosadit se. Naopak zahrozil Kyselý, ale netrefil Burešovu bránu. Zlom přišel až v poslední čtvrthodině hry. Hirsch nejprve hlavou nastřelil Uvízla. Poté však už přišly góly. Nejprve zatáhl míč do útoku Pospíšil a nahrál Zelenkovi. Ten se rozhodl balon prodloužit a poslal jej Fládrovi, který našel volného Krče. Jeho střela byla pro Uvízla nechytatelná. Vzápětí se prodral do předu také Hirsch a konečně prolomil svou střeleckou smůlu a navýšil na 3:1. V závěru mohl přidat čtvrtou trefu Pospíšil, ale jeho ránu vytáhl konečky prstů Uvízl. Prostějovští fotbalisté tak pomstili prohru z úvodu sezony.

„Samozřejmě nemůžu zápas hodnotit pro náš tým lichotivě. Na sobotním utkání mě nejvíc mrzí, že jsme jej horko těžko ubránili, ale naše konstruktiva a nebezpečnost v útočných situacích byla špatná až tragická. Nemůžu být spokojený. Chyběla nám přesnost," kritizoval své svěřence Strouhal.

Naopak spokojení mohli být domácí. „Vrátili jsme jim to. K zápasu jsme přistoupili, tak jak jsme měli. Od začátku jsme byli aktivnější. Trochu nás zaskočila penalta, ale nenechali jsme se vyvést z tempa," řekl po utkání asistent prostějovského kouče Roman Popelka a pokračoval: „Jasně jsme si řekli, že chceme podzim zakončit výhrou a odčinit prohru z Uničova. To se nám podařilo po všech stránkách. Rozloučili jsme se dobrým výkonem."

1. SK Prostějov – SK Uničov 3:1 (1:1)

Branky: 15. Pavlík (pen), 78. Krč, 82. Hirsch – 8. Juřátek (pen). Rozhodčí: Julínek – Fojt, Hanáková. ŽK: Krč – Vejvoda, Heinz. Diváků: 230.

Prostějov: Bureš – Kazár, Hloch, Pavlík, Hunal (59. Soušek) – Pančochář (69. Fládr), Zelenka (82. Zatloukal), Hirsch, Krejčíř – Machálek (75. Pospíšil), Krč (86. Mazouch). Trenér: František Jura.

Uničov: Uvízl – Juřátek, Ulma, Vejvoda, Koutek – Jeřábek (80. Heinz), Šalamoun, Žmolík (82. Večeřa), Toman – Richter, Kyselý (75.Bača). Trenér: Zdeněk Strouhal.