„Ambiciózní Vítkovice jsou soupeř, který přes zimu výrazně posílil, a i když teď zrovna nemá úplně výborné výsledky, je to pořád kvalitní tým. Samozřejmě to nebude lehké, bereme to jako zápas jara a můžou ho rozhodnout jedna, dvě branky. Bude záležet na momentální formě," odhaduje asistent trenéra Roman Popelka.

Ostravský mančaft vybojoval na jaře ze sedmi zápasů pouhých deset bodů. Špatný vstup do jarní části navíc stálo místo na lavičce dvojici Tomáš Pohorelli 
a Oldřich Jakubek, které nahradil Roman West.

O vzestupné formě však může svědčit poslední zápas proti 1. HFK Olomouc, který tým 
z Vítkovic vyhrál 2:0.

Zato Prostějovští si po prohře s Kroměříží spravili chuť a přejeli Velké Meziříčí 6:0.

Z posledních sedmi zápasů vybojovali úctyhodných osmnáct bodů a sní 
o postupu do Národní ligy.

V zápase proti Vítkovicím jim však bude chybět Martin Hirsch, který musel v zápase s Meziříčím po druhé žluté předčasně odejít do sprch.

VÝHRA BY HOLICI SKORO ZACHRÁNILA

Patnáctá Holice zajíždí na půdu poslední Břeclavi, na kterou má náskok šesti bodů. Svěřence kouče Oldřicha Machaly tak čeká další mač z kategorie těch nejdůležitějších.

„Už jsme měli jeden klíčový zápas, a to doma 
s Třebíčí. Ten zápas jsme naštěstí zvládli. Teď nás čeká klíčové utkání číslo dvě, hrajeme o moc, což samozřejmě dobře víme. Musíme se pokusit bodovat, to samé ale platí pro Břeclav," dobře ví trenér.

Jihomoravané v posledním utkání, které Machala zhlédl, prohráli na svém hřišti vysoko 1:6 s Kroměříží.

„Ale výsledek vůbec neodpovídá průběhu, hra byla vyrovnaná. Velký rozdíl byl v tom, jak řešila koncovku Břeclav a jak řešila koncovku Kroměříž. Hosté měli sedm střel a dali šest gólů. Domácí měli taky dobré možnosti, ale netrefili bránu nebo jim míč přeskočil nohu. Měli i trošku smůly," varuje olomoucký lodivod, kterému se právě po výhře nad Třebíčí dost ulevilo.

„To ano, ale je škoda, že jsme teď o víkendu ve Vítkovicích neudělali ani bod. Oni sice měli šance, i nějaké tyčky, ale to bylo všechno po střelách z dálky. My jsme šli dvakrát sami na branku, ale na rozdíl od soupeře nic. Ten vytěžil z minima maximum Škoda, mohlo se nám dýchat ještě o něco lépe," říká Machala.

Jeho svěřencům by teoreticky mohla stačit i remíza. Ta by totiž zařídila, že by se Břeclav v tabulce Holici nepřiblížila.

„Každý bod je dobrý. Stejně jako Břeclav ale chceme vyhrát. Vím však, že to bude hodně těžké i z pohledu psychiky. 
A my moc zkušených hráčů nemáme, je tam jen Marek Heinz. Bylo by dobré, kdybychom vstřelili první gól, který by nás uklidnil," uzavírá Oldřich Machala.

Středeční předehrávané
 30. kolo MSFL:

16.30: Prostějov – Vítkovice, Velké Meziříčí – Vyškov, Kroměříž – Líšeň, Uničov – Zlín B, Břeclav – 1. HFK Olomouc, Otrokovice – Hulín, Slovácko B – Hlučín

17.00: Třebíč – Mohelnice

DOMINIK VORÁČ, MICHAL KVASNICA