„Měli jsme za soupeře asi nejlepší tým v celé přípravě. Od začátku Prostějov ukazoval svou sílu," přiznal trenér Přerova Petar Aleksijevič.

„Zejména v prvním poločase se objevily pasáže, s nimiž jsem byl spokojen, předváděli jsme hru, kterou po hráčích chceme," přidal se prostějovský kouč František Jura.

Jeho svěřenci šli do vedení po dvaceti minutách hry. Útočník Nekuda se po zemi přesně trefil na vzdálenější tyč. Poté se předvedl i exreprezentant Lukáš Zelenka. Pas šestatřicetiletého matadora našel opět Nekudu, jehož lob však gólem neskončil.

Druhý gól zařídila nová stoperská dvojice Prostějovských. Machynek střílel a Martin Sus dorážel, ve 29. minutě to bylo už 2:0.

Po přestávce navíc přišla třetí branka třetiligového favorita. Koudelka svým centrem našel Tomáše Machálka, a ten jej pohotově uklidil do přerovské brány. Viktorka si pomohla alespoň standardní situací, když už to nešlo ze hry. Václavíčkův přímý kop dorazil do sítě Ondřej Kyselák a upravil tak na konečných 1:3 z pohledu Přerova.

„Naše působení na hřišti nebylo úplně zlé, ale do zdárného konce se nám žádná akce nepodařila dotáhnout. Druhá půle byla vyrovnanější. Dokázali jsme sice vsítit krásný gól Davidem Hrabalem, ten ale pro faul nebyl uznán. Za zmínku stojí i výkon našeho PR manažera Ondřeje Kuby, který nastoupil do brány na deset minut, předvedl jeden fantastický zákrok a podržel nás," pověděl přerovský lodivod.

Jeho protějšek viděl na hře svého týmu i jisté nedostatky. „Hra je zatím celkově hodně klopotná a upracovaná, to je základ naší práce do posledních dvou týdnů před startem soutěže," zmínil se Jura.

Přerov čeká už jen poslední přípravný duel proti Hranicím, který by se měl odehrát v sobotu v 15 hodin v Prosenicích. Prostějov ve stejnou dobu pojede k poslední prověrce do Hulína.

1. FC Viktorie Přerov – 1. SK Prostějov 1:3 (0:2)

Branky: 59. Kyselák – 20. Nekuda, 29. Sus, 49. T. Machálek.

Přerov: Nakládal – Kyselák, David Hrabal, Bubeník, Koutný st., Hornich, Kytlica, Václavíček, Hrušák, Zimčík, Blažkovský. Střídali: Kuba, Hýbner, Koutný ml., Bogdaň. Trenér: Petar Aleksijevič.

Prostějov: Neoral (65. Konečný) – Pančochář, Sus, Machynek, Rus (46. Sečkář) – M. Machálek (46. Koudelka), Zelenka (63. M. Machálek), Fládr, T. Machálek (58. Přikryl) – Nekuda, Kroupa (69. Rus). Trenér: František Jura.