Svěřenci trenéra Oldřicha Machaly tak nenavázali na sobotní vítězství 2:1 nad druholigovým slovenským Prešovem. Na umělé trávě v Orlové začal duel se zhruba dvacetiminutovým zpožděním kvůli odklízení sněhu. Prostějov od Baníku poprvé inkasoval v 78. minutě z kopačky Jakuba Šašinky, který se dostal k míči ve vápně po vyhraném souboji Diopa.

Druhý gól přidal o sedm minut později z střelou zpoza vápna Robert Hrubý, jenž napálil odražený míč přesně k tyči.

Prostějovští se na závěr základní skupiny utkají v sobotu se slovenským Popradem.

Futsal na Prostějovsku. Ilustrační foto.
Futsal Prostějovska: rozjela se nadstavba

Baník Ostrava – 1. SK Prostějov 2:0 (0:0)

Branky: 78. J. Šašinka, 85. Hrubý.
Baník: I. poločas: Laštůvka - Celba, Procházka, Azackij, Fleišman (30. Granečný) - Fillo, Mešaninov, Kaloč, Jirásek - Kuzmanovič, O. Šašinka.
II. poločas: Chmiel - Pazdera, Breda, Stronati, Granečný - Bolf, Jánoš, Hrubý, Holzer - Diop, J. Šašinka. Trenér: Páník.
Prostějov: Bréda – Biolek, Fládr, Janíček, Koudelka, Kovařík, Machynek, Píchal, Schuster, Sus, Šteigl. Střídali: Pančochář, Hapal, Zapletal, Pernackij, Žykol. Trenér: Oldřich Machala.