Domácí hráči se chtěli s domácím publikem rozloučit výhrou a tomu odpovídala hra již od začátku utkání.

Už v šesté minutě vyzkoušeli břeclavského gólmana Prokopa Pančochář a Pospíšil. Hosté poprvé vystrčili růžky v desáté minutě, kdy zdálky tvrdě vystřelil Dostálek. Bureš ale vytáhl jeden ze svých velkých zákroků, kterými podržel své mužstvo.

Poté se obě mužstva střídala v útočných vlnách, ale bez jakéhokoliv úspěchu. Prostějovské mužstvo držel skvělými výkony brankář Bureš.

Skóre otevřel až Michal Pospíšil, který v pádu usměrnil dlouhý pas za Prokopova záda. Dokonce prvního poločasu se již stav neměnil, ale jen díky Burešovi.

„Bureš má v každém zápase několik velmi kvalitních zákroků. V sobotu nás rozhodně podržel, ale to se od něj čeká," chválil svého gólmana asistent prostějovského kouče Roman Popelka.

Druhá půle začala velkým tlakem Prostějova. Hirsch už po minutě hry položil Prokopa na zem. Jeho střelu až na čáře zastavil břeclavský obránce Šenk.

Velmi aktivně se projevoval ostrostřelec Machálek a také přidal druhou branku, po Zelenkově kolmici.

Nezahálel ani brankář Bureš, který zlikvidoval dvě šance Dostálka. V šedesáté páté minutě zastavil Levčík unikajícího Hirsche a vysloužil si červenou kartu.

„Zápas hodně ovlivnila červená karta. Břeclav chtěla i v deseti lidech stále hrát. My jsme toho využili. Máme Machálka, který je brejkovým hráčem a ten také trestal. Kdyby hrát nechtěli, tak mohli zalézt a uhájit lepší výsledek. V sobotu si prošli tím stejným, co my minulý týden ve Třinci," vysvětloval Popelka

K přímému kopu se poté postavil Kazár a nekompromisně Prokopa prostřelil. Domácí byli na koni. Na hřiště se dostal i mladík Zatloukal, který si výborně porozuměl s Machálkem. Nejprve zleva centroval na Machálka, který se už podruhé prosadil.

Za okamžik se vydal do úniku samotný Machálek, ale před brankářem ještě přihrál Zatloukalovi, čímž mu daroval pátou branku. Definitivní tečku za zápasem nemohl udělat nikdo jiný než Machálek. V devadesáte minutě zkompletoval svůj hattrick.

„Těžko se hodnotí porážka 6:0, zvlášť po poločasovém skóre 1:0. Myslím si, že jsme mohli dorovnat. Bohužel celé jaro hraju s dvanácti hráči. Nahrazujeme to s fotbalisty z 1. A třídy a podle toho ta naše hra vypadá. Nebyli jsme konkurence schopní, maximálně v prvním poločasu. Naše všechny chyby byly po rozehrávce. Útočník nedává góly ani v A třídě, takže nemůžu čekat, že se prosadí proti Pavlíkovi nebo Zbožínkovi," posteskl si kouč Břeclavi Milan Valachovič.

„Dnes se mi to komentuje dobře, udělali jsme skvělý výsledek po skvělé hře. Jsme rádi, že nám vyšla domácí rozlučkou. Nechali jsme si nejlepší zápas, podle výsledku na poslední domácí utkání.," radoval se Popelka.

1. SK Prostějov – Městský SK Břeclav 6:0 (1:0)

Branky: 35. Pospíšil, 57., 76. a 86. Machálek, 67. Kazár, 81. Zatloukal­. Rozhodčí: Tomanec – Miko, Batík. ŽK: Dobšíček. ČK: 65. Patrik Levčík. Diváků: 310.

Prostějov: Bureš – Kazár (78. Dostál), Zbožínek, Pavlík, Krejčíř – Pančochář, Zelenka (89. Fládr), Mazouch, Hirsch – Pospíšil (69. Zatloukal), Machálek. Trenér: František Jura.

Břeclav: Prokop – Bezděk, Šenk, Dostálek, Dobšíček – De Carvalho (81. Vintrlík), Simandl, Sasín, Mariotti (81.Netopilík) – Pospiš (72. Dos Santos), Levčík. Trenér: Milan Valachovič.