Zápas začal podle všech očekávání. Hosté byli aktivnějším týmem, který se neustále pokoušel probojovat před Burešovu svatyni a znesvětit ji. Nejprve Jurečka svou hlavičkou přestřelil a záhy na to Schaffartzik nedosáhl na Hrabinův centr.

První akce ze strany Prostějova vedl Zdeněk Fládr, ale neprošel přes slezskou obranu.

Domácí se postupně dostávali do hry, ale Hirschovým pokusům chybělo zakončení. Největší hanácká příležitost přišla ve dvaatřicáté minutě, když Hampl vyrazil míč k Pospíšilovi. Ostřílený útočník však netrefil prázdnou bránu a zahodil obrovskou šanci.

Vzápětí jej napodobili i hosté. Komenda centroval do vápna, ale nikoho v něm nenašel. Míč se však dostal k Hrabinovi, ten dvakrát vracel míč před Bureše, ale marně. První poločas skončil bezbrankovou remízou.

„Výsledek prvního poločasu mě mrzí. Zápas mohl být rozhodnutý už tam. Klidně jsme mohli vést 2:0 nebo 3:0. Průběh by byl jiný," litoval opavský trenér Jan Baránek.

Spokojený nemohl být ani domácí kouč František Jura: „Nástup do utkání se nám nepovedl. My jsme si sice vytvořili jednu velkou šanci, tu Pospíšilovu, ale Opava nás hodně trápila."

Změna stran přinesla také úvodní branku zápasu. Nejprve sice pohrozili domácí, když Krč trefil břevno. Do okamžitého protiútoku se vydala dvojice Keresteš Metelka. Druhý jmenovaný pak poslal míč k vzdálenější tyči. Opava se chopila vedení.

„Chtěli jsme se o výsledek porvat. Metelka nám však dělal problémy a dal i gól. Byl volný na zadní tyči, takováto chyba se nám nestala poprvé," kroutil hlavou Jura.

Hanáci se však nevzdávali a těžkému soupeři i nadále vzdorovali, bojovali o každý balón. Důkazem byla i nebezpečná hlavička v podání nepříliš vysokého Fládra.

Do útoků se pouštěl také Martin Hirsch, ale tomu štěstí nepřálo. Ojedinělé opavské snahy končily na výborném Burešovi. Domácí naděje na body stále žila. V osmdesáté čtvrté minutě se uvolnil Hirsch a šel sám na Hampela, ale trefil jen padajícího gólmana.

Zápas se schyloval ke konci a vše vypadalo rozhodnuté, ale v poslední minutě se dostal balon do opavské šestnáctky. Tam se nejrychleji zorientoval Machálek a srovnal na 1:1. S remízovým výsledkem už nikdo nic neudělal.

„Samozřejmě nás mrzí, že jsme přišli o tři body. Druhý poločas už bohužel nebyl z naší strany tak kvalitní. Po našem gólu jsme zbytečně zalezli a nebyli jsme aktivní. Domácí si za aktivitu i chuť se porvat bod zaslouží, ale pro nás je to kruté. Je to zklamání," přiznal Baránek.

Naopak důvod k radosti měl František Jura, dokázal sebrat body lídrovi:

„Jsme moc rádi, že jsme dali gól v poslední minutě. Vypracovávali jsme si proti Opavě šance. Věřil jsem, že nějakou musíme proměnit. Naštěstí se k nám štěstí přiklonilo. Myslím si, že jsme si remízu zasloužili. Je spravedlivá."

Zápas okořenila i skvělá divácká atmosféra, kterou sebou přivezli hosté. Opavští fanoušci fandili slušně, jen jednou je přišla vyprovokovat skupinka domácích chuligánů. Ty však opavští zahnali.

„Musím říct, že fanoušci Opavy byli opravdu perfektní. Sice pak někoho honili, ale nic se nestalo. Myslím si, že by si zasloužili pochvalu," řekl po utkání prostějovský trenér František Jura.

1. SK Prostějov – Slezský FC Opava 1:1 (0:0)

Branky: 90. Machálek – 48. Metelka. Rozhodčí: Nováček – Kůrka, Hájek. ŽK: Pospíšil, Kazár – Grussmann, Švec. Diváci: 650

Prostějov: Bureš – Krejčíř (58. Studený), Hloch, Pavlík, Kazár – Mazouch – Hirsch, Pančochář (76. Zatloukal), Fládr, Krč – Pospíšil (60. Machálek). Trenér František Jura

Opava: Hampel – Matěj Hrabina, Horka, Švec, Keresteš – Wirth – Metelka, Grussmann, Schafartzik – Jurečka (69. Nekuda), Komenda (88. Neubert). Trenér Jan Baránek.