Na začátku byli aktivnější Prostějovští, avšak chybu v rozehrávce potrestal v 17. minutě písecký záložník Voráček a Jihočeši vedli 1:0. Tento stav však netrval dlouho.

O tři minuty později unikl po straně navrátilec z Holice Jan Šteigl, jehož zastavil až faul v pokutovém území. Penaltu poté proměnil kapitán modrobílých Karel Kroupa. To bylo však od Hanáků do konce poločasu vše a dvě branky vstřelili Písečtí, přesněji řečeno jejich útočník Němec.

„Jestliže jsme v prvním přípravném utkání s Vyškovem vzadu vážněji nechybovali, tentokrát se nám to třikrát podařilo a soupeř toho beze zbytku využil," řekl prostějovský kouč František Jura pro klubový web.

Po změně stran však už vládli Prostějované. Čtyři minuty po poločase se opět z penalty prosadil Kroupa.

Důležitý se pro vývoj zápasu jevil příchod šestnáctiletého Davida Píchala, který během dvou minut otočil stav utkání ve prospěch moravského týmu. Prostějov tak porazil třetiligového soupeře 4:3.

„Ve druhém poločase jsme však už Písek k ničemu nepustili. Otočili jsme nepříznivý vývoj zápasu, čehož si velmi cením. Vyzkoušeli jsme si další varianty, hlavně jsme ovšem viděli, na čem v pokračující přípravě dále zapracovat," dodal Jura.

1.SK Prostějov – FC Písek 4:3 (1:3)

Branky: 20. a 49. Kroupa (oba pen.), 78. a 80 Píchal – 17. Voráček, 28. a 43. Němec. ŽK: Kachýnek.

Sestava 1.SK Prostějov: Neoral (46. Kofroň) – Machynek (46. Rus), Sus, Schuster, Pančochář – Hirsch, Fládr (77. Makowski), Zapletal (46. Píchal), Langer (46. Machálek) – Šteigl, Kroupa (55. Přikryl). Trenér: František Jura

Sestava Písku: Jevčák – Pelikán (78. Uhlík), Kalášek, Holub, Řehák – Hrachovec, J. Held, Hlinka, Voráček – Keclík, Němec (71. Machovský). Trenér: Ondřej Prášil.