Konkrétně jde o držitele permanentních vstupenek, kteří jsou nově považováni za partnery klubu. Právě jim Prostějov nabídl možnost zúčastnit se úterního utkání. „Volný prodej vstupenek není možný, ale fanoušci by se měli konečně na stadion alespoň zčásti vrátit. Samozřejmě za přísného dodržení všech hygienických opatření,“ řekl technický ředitel 1. SK Prostějov Tomáš Čepa.

Každý návštěvník se musí prokázat buď potvrzením o negativním testu na koronavirus, které není starší než 48 hodin, případně dokladem o očkování, nebo o prodělání nemoci COVID-19 před méně než 90 dny.

Zaplněno smí být 10 procent kapacity stadionu, která je v Prostějově 3000 diváků. Proti Hradci by mohlo fandit zhruba 150-200 fanoušků.

„Do počtu lidí na stadionu se počítají také pořadatelé, novináři a další osoby,“ doplnil Čepa.

Trenér Prostějova Pavel Šustr
Prostějov venku dál vládne. Tři body veze i z Ústí a brousí si zuby na Hradec

„Zájem o zápas je, ale na druhou stranu zase není nijak extrémní, čehož jsme se upřímně zrovna v případě zápasu s Hradcem trochu obávali. Zatím se zdá, že někoho odradila povinnost znovu se otestovat. Možná ani termín zápasu v týdnu není pro fanoušky ideální. Každopádně očekáváme, že řada příznivců se o své místo přihlásí až přímo v úterý. Posílíme pořadatelskou službu a věříme, že vše zvládneme,“ dodal Čepa.

Duel s Hradcem bude také generálkou na sobotu, kdy v dalším šlágru přivítá Prostějov Líšeň.