Trenér Prostějova Oldřich Machala neměl pro výkon svých svěřenců omluvu.

„Nemůžeme podat takový katastrofální výkon. Nebyli jsme pokorní. Říkali jsme hráčům, aby soupeře nepodcenili, ale asi si nedali říct. Musíme se vrátit na zem. Je to facka jako prase,“ zlobil se zkušený kouč.

Po opatrném úvodu zápasu přišla pro domácí málo vídaná studená sprcha. Hulín využil lehkovážného bránění Prostějova a během osmi minut mu nasázel tři góly. Ten první přišel po naprostém vyšachování prostějovské defenzivy, když nehlídaný záložník hostů Šrom zblízka překonal Jíchu.

O pět minut později se stejný hráč trefil podruhé. Michal Vyskočil poslal přízemní centr před bránu a Šrom už měl snadnou práci. Ve 34. minutě přišel třetí úder. Ondřejka si pohrál se Sečkářem, přihrál před bránu Dvořáčkovi a po jeho gólu na 3:0 byli domácí zralí na ručník.

Trenér Machala na lavičce nechápal, co se s jeho mužstvem děje.

„Vůbec si takový kolaps nedovedu vysvětlit. Nebránili jsme, neběhali jsme. Byla to ostuda. Nedostupovali jsme hráče, ani nebyli v soubojích. Nebylo tam vůbec nic. Musíme se všem fanouškům omluvit,“ pronesl zklamaný kouč.

Korunu na poločas hrůzy pak dal těsně před pauzu obránce Hanáků Aleš Rus. Ten po rohu nesmyslně zajel do brankáře hostů a po druhé žluté kartě musel do kabin.

Druhý poločas se tak už dohrával jen z povinnosti.

„Ta červená už byl jen zmar. V deseti to bylo složité. Ale my bychom ten gól nedali ani tak, protože nemáme žádný důraz a chceme v šancích ještě přihrávat na metr,“ kroutil hlavou Machala.

1. SK Prostějov – SK Spartak Hulín 0:3 (0:3)

Branky: 26. a 31. Šrom, 34. Dvořáček. Rozhodčí: Silný – Lysák, %Částečka. ŽK: Rus, Kroupa – Zlámal, Šrom. ČK: 43. Rus. Diváků: 250.

Prostějov: Jícha – Hirsch (46. Machynek), Schuster, Rus, Sečkář – Hapal, Langer (70. Fládr), Sus, Pančochář, Šteigl (61. Zapletal) – Kroupa. Trenér: Oldřich Machala.

Hulín: Chytil – Michálek, Kostka, Ondřejka, Dvořáček, Šrom, Motal, Malenovský, Zlámal, Ma. Vyskočil Ma., Mi. Vyskočil. Trenér: Jindřich Lehkoživ.