„Z hlediska mé osobní budoucnosti jsem obdržel tak zajímavou nabídku, že se nedala odmítnout. Jelikož v Prostějově žiju, usnadní mi angažmá i přechod do normálního života. V pondělí se budu hlásit na prvním tréninku,“ sdělil Deníku dlouholetý brněnský gólman, o něhož stály také Jihlava a slovenský Ružomberok.

Přestup obou fotbalistů potvrdil i sportovní ředitel Zbrojovky Zdeněk Kudela.

„Stavíme perspektivní mužstvo a Zbožínek má smlouvu pouze do 30. června. Bureš pro Brno hodně odvedl, ale obě strany cítí, že je čas na změnu. Dáme příležitost mladým gólmanům Hladkému s Veselým a ještě jednoho přivedeme. Doležal si navíc vybudoval pozici jasné jedničky. Ani mzdové požadavky Bureše se Zbožínkem nejsou zanedbatelné, chceme se dát jinou cestou, a proto oba do Prostějova uvolníme,“ pronesl.

Zástupci prostějovského klubu zatím přestup nepotvrdili.

„S hráči jsme domluvení, ale ještě se musí dořešit některé formality, úplně hotové to ještě to není,“ prozradil Deníku trenér Prostějova František Jura.

Příchod dalších hvězd?

Ten má v hledáčku i další hvězdné posily.

„Zatím ještě neprozradím jaké, veřejnost se vše dozví na tiskové konferenci. Ale pokud všechno vyjde, jakože to zatím vypadá, že ano, bude to opravdu hodně zajímavé,“ naznačil, že v kádru Prostějova by se mohla objevit další zvučná jména. Už nyní přitom na Hané působí například Tomáš Hunal nebo Roman Janoušek.

Bureš pochází z Brodku u Prostějova, odkud se záhy přesunul do vyhlášené mládežnické líhně SK. V roce 200 zamířil do prvoligové Olomouce, kde dostal první příležitosti v nejvyšší soutěži. Dnes třiatřicetiletý gólman si pak zahrál i v Drnovicích, aby od roku 2006 zakotvil v Brně. Celkem v první lize odchytal 121 zápasů.

Zbožínek je o rok starší a také toho víc procestoval. Jeho první velkou štací byly Blšany, po krátkém angažmá v Jihlavě se na čas vrátil do rodného Prostějova, pak ale znovu zamířil výš. Stejně jako Bureš prošel Drnovicemi, štěstí zkoušel i ve Slovácku. Od roku 2006 působil ve Zlíně, odkud v roce 2011 zamířil do Brna. Nyní ho s 1. FK Prostějov čeká boj o postup do MSFL. (jk, mad)