Přitom od třinácté minuty účastník F:NL prohrával po krásné kombinaci, kterou zakončil krásnou ranou zpoza vápna David Bača. Jenže hned po rozehrávce minutu na to odpověděl Šteigl, který se tak postaral o první gól Prostějova v přípravě.

Po změně stran se prosadil za hosty útočník Pozatzidis. A když po centru Krče přestřelil odkrytou branku Sedláček, tak Uničov mírně vypadl ze hry. Definitivní ránu mu zasadil Jakub Vichta, který je právě z Uničova v Prostějově na testech. Obě branky padly po rychlém přechodu do útoku.

„Máme rychlé kraje, tak proč bychom toho neměli využít,“ popisoval prostějovský kouč Jarošík styl, kterým se jeho tým v zápase prezentoval.

Fotbalisté Šumperku (ve žlutém) během středeční přípravy proti Uničovu
Přestřelka v Šumperku. Uničov s posilami pálil sedmkrát

Do utkání nasadil ještě mnoho hráčů, jejichž budoucnost v klubu stále není vyřešená. „Chtěli jsme si vyzkoušet různé věci a hlavně šlo o poslední utkání, ve kterém se mohli ukázat hráči, kteří tady jsou na testech. V dalších zápasech už nebudeme moct experimentovat, protože do soutěže zbývá málo času,“ hodnotil Jarošík. „Budeme teď řešit, kdo zůstane,“ dodal.

Současně byl však rád za první vítězství v přípravě, ale na výkonu svého týmu našel i nedostatky. „Nevytvořili jsme si moc šancí a měli jsme také okénka vzadu. Je pořád na čem pracovat.“

Slovem se pak vrátil také ke dvěma vysokým porážkám. „Momentálně se nemůžeme měřit s ligovými týmy, které jsou odskočené a mají kádr dvaceti hráčů. My jsme rozbití a dáváme se dohromady - nový trenér, noví hráči. Spíše nám ty zápasy ukázaly nedostatky, které jsou v těchto zápasech daleko více vidět,“ řekl Jarošík.

Uničov míří na soustředění

Naopak uničovský trenér Dušan Žmolík byl rád, že Prostějov jeho hráče prověřil. „Dobře napadali, hráli agresivně, po zisku míče chtěl hrát rychle nahoru. My jsme se prezentovali podobně, ale neměli jsme takovou kvalitu,“ popisoval Žmolík.

Často se pak na střídačce rozčiloval při jednoduchých ztrátách svých svěřenců. „Byl jsem z toho naštvaný, protože nás tyhle ztráty stojí spoustu sil. Místo toho, abychom mohli vyjet a zaútočit, tak musí celý mančaft bránit. Zvlášť proti takovému soupeři každá ztráta znamenala dlouhý sprint dozadu,“ objasnil.

„Je otázka, jestli byla na vině naše hráčská kvalita nebo to bylo tím, že se do toho dostáváme či nám soupeř nedal čas, z čehož chyby pramenily,“ dodal.

Ve zbytku týdne má Uničov v plánu soustředění v Kravařích. „Bude zaměřeno hodně na taktiku a standardní situace, abychom měli něco nacvičeného a nehráli to na náhodu,“ nastínil Žmolík program. V pátek ještě změří síly v 10.30 s béčkem Baníku.

„Konečně je tady plná kabina a je z čeho vybírat. Ještě budeme přemýšlet, jestli tady není nějaký hráč navíc, který by moc nehrál a proseděl tady zbytečně půl roku. Bude nás tam dost a kluci se můžou ukázat a příští týden se definitivně rozhodneme,“ dodal.

Prostějov odehraje další utkání tuto sobotu ve Zlíně v 11 hodin.

SK Uničov - 1. SK Prostějov 1:3 (1:1)

Branky: 13. Bača - 14. Šteigl, 49. Pozatzidis, 67. Vichta.

Rozhodčí: Slabý – Svoboda, Šrejma

Uničov: Kalina – Diblík, Koutný, Neuer, Koutek – Svoboda (46. Sedláček), Bača, Kamas – Vybíral P. (46. Dittmer), Komenda, Krč. Trenér: Dušan Žmolík.

Prostějov: Mucha (46. Bárta)– Panagou (66. Machynek), Bala, Bialek (66. Schuster), Zapletal (56. Stříž) - Šteigl (Kušej), Sus (66. Omale), Kopřiva (56. Hausknecht), Koudelka (66. Jiráček), Vichta - Pozatzidis (56. Žák). Trenér: Jiří Jarošík.