„Ostudu jsme neudělali, ale druhý gól byla škoda. Dostal nás do kolen a nástup do druhé půlky taky. Neodehráli jsme špatný zápas, ale umíme hrát lépe," posteskl si prostějovský trenér František Jura.

Zápas začal tlakem hostujícího celku. Zlín jasně ukázal své přednosti. Prostějov se naopak stáhl do obrany a stačil eliminovat soupeřův nápor. Pánikovi svěřenci však měli ještě jednu silnou zbraň, a to standardní situace. Především z rohů byli zlínští fotbalisté smrtelně nebezpeční. Většinu jejich pokusů však likvidoval prostějovský brankář Tomáš Bureš.Prostějovští fotbalisté (v pruhovaném) v poháru proti Zlínu

První branka tak padla až v šestadvacáté minutě. Malý zužitkoval čtvrtý roh v řadě. Prostějov však dál pilně bránil a po rychlém protiútoku Nekudy a Kroupy přišel gól na 1:1. Druhý jmenovaný krásně zužitkoval Nekudovu přihrávku.

Vyrovnaný stav však do konce poločasu nevydržel. V pětačtyřicáté minutě nejprve začaroval Bureš, když špičkami prstů vytáhl Kopečného střelu. Vzápětí ale hlavou chladnokrevně skóroval Jugas.

„Trošku nám utekl začátek, ale potom jsme si na naše rozestavení zvykli. Zápas jsme pak už dostali pod kontrolu. Tu jsme na chviličku ztratili po brance. Naštěstí jsme dali druhý gól, který byl obrovsky důležitý," popsal první půlku zlínský lodivod Bohumil Pánik.

„Říkali jsme si, že by bylo fantastické udržet stav 1:1, ale závěr poločasu jsme nezvládli," krčil rameny Jura.

Po změně stran přišla další ledová sprcha pro domácí celek. Po dvou minutách hry se totiž Zlín trefil po třetí. Jordán prošel domácí obranou bez problému a vyzrál i na Bureše.

„Dostali jsme po dvou minutách hry gól, a to vše rozhodlo," smutnil prostějovský lodivod.

Hanácký gólman i přes tři inkasované branky ještě několikrát svůj tým podržel, i když si musel připadat jako na střelnici. Vukadinovič, Holík i Jugas se přes něj prosadit nedokázali. Čtvrtá branka nakonec přece padla. Šťastným střelcem byl střídající Bartolomeu, který sebral Hanákům míč v polovině hřiště a sám prošel obranou a překonal Bureše. V poslední minutě zápasu sice ještě z dálky zahrozil Hirsch, ale na prostějovské prohře to už nic nezměnilo.

„Klíčový byl druhý gól. Po změně stran pak přišel i třetí, a ten už rozhodl úplně. Hru jsme poté v klidu kontrolovali," pochvaloval si Pánik.

„Máme toho teď hodně. Kluci už v poločase říkali, že toho mají dost. Každopádně umíme hrát lépe. Měli jsme být víc aktivnější a víc vystupovat s hráči. Po třetím gólu jsme už neměli sílu. Přesto klukům za jejich výkon poděkuji. Nyní se musíme zase soustředit na MSFL," uzavřel své hodnocení František Jura.

1. SK Prostějov – FC Fastav Zlín 1:4 (1:2)

Branky: 39. Kroupa – 26. Malý, 45. Jugas, 48. Jordan, 85. Bartolomeu. Rozhodčí: Orel – Hock, Antoníček. Diváků: 945.

1. SK Prostějov: Bureš – Hirsch, Sus, Rus, Krejčíř – Machálek, Langer, Fládr (83. Machynek), Sečkář (72. Novák) – Nekuda (60. Pančochář), Kroupa. Trenér: František Jura.

FC Fastav Zlín: Dostál – Jugas, Malý, Hájek, Hubáček (74. Bartolomeu) – Kopečný (55. Vukadinovič), Motal, Holík (85. Živulič), Koreš – Jordán, Strašák. Trenér: Bohumil Pánik.