První duel v Tipsport cupu měli prostějovští fotbalisté původně odehrát s polským Widzew Lodž, ten ale nakonec odřekl účast. Místo něj pořadatelé oslovili Valašské Meziříčí z MSFL.

Třetiligový nováček proti Prostějovu nestíhal a už po půlhodině prohrával 1:4. První dva góly Hanáků vstřelil záložník Michal Zapletal, o další dva se pak postarali Píchal a Langer. Valašské Meziříčí ještě do poločasu snížilo na rozdíl dvou branek, ale po přestávce se pokračovalo v kanonádě Prostějova.

Prostějov, který nastoupil bez veteránů Schustera a Kroupy, ještě přidal tři góly zásluhou Ruse, Fládra a Hapala. Prostějov tak vyhrál 7:2 a připsal si první tři body do tabulky skupiny D, ve které se utká ještě s Popradem a Frýdkem-Místkem.

TJ Valašské Meziříčí - 1. SK Prostějov 2:7 (2:4)

Branky: 16. Skwarczek, 38. Skwarczek – 9. Zapletal, 20. Zapletal, 22. Píchal, 31. Langer, 55. Rus, 84. Fládr, 86. Hapal. Rozhodčí: Vojkovský – Kotík, Boček.

Prostějov: Jícha (62. Kvapil) – Hirsch (69. Jašíček), Sus (62. Popelka), Rus, Sečkář – Fádr – Píchal (62. Marčík), Koudelka (69. Smékal), Langer (46. Petržela), Zapletal – Hapal. Trenér: Oldřich Machala.