„Dneska jsme v podstatě darovali soupeři tři body, vlastními chybami. Navíc jsme nedali tři tutové šance," zlobil se po zápase asistent třebíčského kouče Miloslav Loucký.

„Zase jsme si zápas zkomplikovali. Nevím, jestli to děláme pro diváky, nebo proč," krčil rameny asistent prostějovského trenéra Roman Popelka.

Duel začal lépe pro domácí tým. Hanáci ihned začali útočit a několikrát nebezpečně zahrozili před Matiáškem. V osmé minutě pak promáchl Nekuda tutovou šanci, míč se však zakutálel až ke Kroupovi, který se v takových chvílích nemýlí. Prostějov pak ale ztratil tempo.

Srovnat mohli Kostelecký a Kelbler, ale ani jeden netrefili prázdnou bránu. Havránkovu střelu pak vyrazil z brankové čáry Pančochář. V jednatřicáté minutě pak přišla velká chvíle Lukáše Zelenky.

Ten z třiceti metrů poslal míč k vzdálenější tyči Matiáškovy svatyně. Domácí tak vedli 2:0. Těsně před koncem poločasu zahrozil z přímého kopu Fall, ale Kofroň byl pozorný.

„Naštěstí nám vychází vstupy do zápasu. Dali jsme brzy gól, ale nedokážeme na to herně navázat. Neumíme v klidu dohrát poločas. Po patnácti minutách jsme začali hrát nezodpovědně dozadu. Byly z toho nebezpečné šance. Naštěstí jsme to přežili," oddechl si Popelka.

Po změně stran zahrozil hlavou Karel Kroupa, ale poté převzali iniciativu hosté. Především Fallovy střely z dálky byly nebezpečné. Nakonec jednu přetavil i v gól. Poté diváci viděli plejádu střel mířících příliš vysoko.

Do nebes poslali míč Fládr, Fall i Rus. Když už míč mířil mezi tři tyče, tak jej zastavili gólmani. V osmdesáté druhé minutě centroval na Kroupu Koudelka. Prostějovský útočník byl však faulován a sudí Možíš nařídil penaltu. Karel Kroupa ji pak s přehledem přetavil v třetí prostějovskou branku.

„Do druhého poločasu jsme zase vstoupili dobře, ale brzy jsme vypadli z tempa. Tentokrát nám soupeř dal laciný gól. Hra pak byla hrozně nervózní. Bylo to zbytečné trápení," přiznal Popelka.

„Prostějov byl na nás dobře připravený. Ta penalta pak byla zbytečná. Šance na srovnání jsme měli, ale dostat deset minut před koncem gól z penalty je neodpustitelné," kroutil hlavou Loucký.

1. SK Prostějov – HFK Třebíč 3:1 (2:0)

Branky: 8. Kroupa, 31. Zelenka a 83. Kroupa z pen. – 55. Fall. Rozhodčí: Možíš – Dohnálek, Miklík. ŽK: Pančochář – P. Chalupa, Dobrovolný, Chlup, Dogui, M. Chalupa. Diváků: 470.

1. SK Prostějov: Kofroň – Hirsch, Sus, Rus, Pančochář – Petržela (84. Langer), Zelenka, Fádr, Sečkář (63. Koudelka) – Nekuda (88. Machálek), Kroupa. Trenér: František Jura.

HFK Třebíč: Matiášek – Chlup, Komínek, Havránek, P. Chalupa (84. Oberreiter) – Fall – Ošmera, Kelbler (61. Dočekal), Dobrovolný, Kostelecký (73. M. Chalupa) – Dogui. Trenér: Libor Zelníček.