Všem v prostějovském klubu tak spadnul kámen ze srdce. Závěr sezony si už mohou hráči v klidu užít.

„Je to skvělý pocit. Odvedli jsme velmi dobrou práci. Po podzimu jsme jako jediný klub řekli, že chceme jít na postup. Za nic jsme se neschovávali a byli neustále pod tlakem. Ale zvládli jsme to a kluci zaslouží absolutorium,“ vysekl pochvalu svému týmu trenér Oldřich Machala.

Ten na dálku sledoval utkání Velkého Meziříčí v Uničově a dlouho to na prostějovské oslavy nevypadalo.

„Sledovali jsme to. Když Velmez vedl 2:0, tak jsem si říkal, že holt budeme muset porazit HFK. Když dal Uničov na 1:2, tak jsem si říkal, že to je dobré, ale už bylo jen patnáct minut do konce. V devadesáté minutě jsem se podíval a bylo to 2:2, tak přišla velká úleva,“ přiznal Machala.

Fotbalisté Uničova . Ilustrační foto
Uničov v závěru odvrátil další domácí porážku

Postupové oslavy

V sobotu už jeho hráči mohou nastoupit proti Holici bez nervů a po utkání si užít postupové oslavy.

„Strašně se těším, že to oslavíme. Na druhou stranu budeme slavit jeden dva dny a pak se začneme připravovat na druhou ligu. Už si tím klub prošel a chceme se zachránit za každou cenu,“ hlásí odhodlaně kouč „eskáčka“.

Velkou výhodou je podle Machaly také fakt, že hráči díky předčasnému postupu mají víc času na odpočinek.

„Hodí se nám to. Kdyby kluci, kteří to celý rok táhli, měli hrát až do příštího týdne, byl by to problém. Liga začíná 21. červencem a nebyl by v podstatě žádný odpočinek. Proti Holici uděláme změny a příležitost dostanou hráči, kteří nehráli. Ale chci, aby nastoupili i hráči, kteří se o ten postup zasloužili,“ nastínil Machala.

Osvěžení v prostějovském aquaparku. Ilustrační foto
Koupání v regionu? Aquapark už otevřel, na dalších místech se buduje