Poslední zápas odehrálo Znojmo, které se mimo jiné pyšní i jednou sezonou v nejvyšší fotbalové soutěži, na domácí půdě proti Pardubicím. I přesto, že Znojemští prohrávali hned od desáté minuty o dvě branky, dokázali nepříznivý stav pěti brankami rázně otočit na svou stranu a nakonec vyhráli hokejovým výsledkem 5:2.

Prostějovští zažívali ze svého posledního duelu trochu opačné pocity. Po výborném výkonu vedli ještě v 92. minutě na půdě Frýdku-Místku 2:1, o minutu později však dostali branku a zápas tak skončil remízou. „Je velká škoda, že to nevyšlo, na ty tři body čekal celý Prostějov," svěřil se klubovému webu trenér Miroslav Takáč.

Pokud chce Prostějov na své půdě proti favoritovi ze Znojma uspět, musí se vyvarovat jednoho svého zlozvyku. Jak v zápase s Vítkovicemi, tak i s Frýdkem-Místkem sice dali jako první v zápase branku, ale do tří minut bylo zase srovnáno. Ve Vítkovicích pak k tomu ještě dostali gól navíc a prohráli.

„Mladí hráči si musí uvědomit, že se musí zapnout od začátku zápasu a ne začít hrát až tehdy, kdy se s výsledkem nedá nic dělat," zvedl varovný prst Miroslav Takáč.

Prostějov, stále oslabený o kapitána Kroupu, se tak pokusí o další body zabojovat na svém hřišti od sobotních sedmnácti hodin.

Pravděpodobné sestavy:

1.SK Prostějov: Kofroň – Hirsch, Sus, Schuster, Pančochář – Štrombach, Skwarczek, Fládr, Langer – Nekuda, Machálek.

1.SC Znojmo FK: Doleček – Svozil, Cihlář, Odehnal, Helísek – Nepožitek, Motal, Javůrek, Njire, Urbančok – Rybička.

Tip Deníku: 1:1