„Opět nás nečeká další nelehký zápas," připomněl prostějovský kouč František Jura.

„Viděl jsem zápas Zlína se Zábřehem a zlínští hráči nehráli vůbec špatně. Umřeli na neproměněné šance. Je to hodně běhavý a mladý tým, ale zatím nemá moc zkušeností. Našim cílem bude samozřejmě výhra," tvrdí prostějovský kouč František Jura.

Dnešní hosté mají na rozdíl od Prostějova sestupové problémy. Proto se budou snažit urvat cenné body.

„Jiné cíle, než záchranu, mít ani nemůžeme," vyjádřil se zlínský kouč Somberg pro klubový web Zlína.

„Příliš nám nenahrává ani postavení druholigového áčka, které rovněž hraje o záchranu, takže z tohoto pohledu bude jarní část sezony psychicky nesmírně náročná. Logicky to budeme my, kdo musí počkat, jaké hráče nám trenér Pulpit pro mistrovské zápasy uvolní," pojmenoval nelehkou situaci pro jarní část sezóny.

Právě v tomto vidí výhodu pro domácí prostějovský lodivod.

„Není lehké nevědět, koho budete mít v týmu. Navíc zlínské Áčko hraje také v sobotu, což je pro nás jen dobře. Nemyslím si, že by rezerva dostala velké posily. Na druhou stranu musíme počítat s bojovností těchto mladíku. Ti se budou chtít předvést, aby se mohli dostat výš," myslí si Jura.

Hanákům se letos zatím daří. Po dvou zápasech si připsali šest bodů.

„Doma bychom rádi potvrdili venkovní výhru z Holice. Věřím, že se vyhneme hloupostem a budeme hrát aktivně a organizovaně. Naším cílem je získat tři body. Myslím si, že jsme na to také připraveni," zdůraznil Jura.

V prostějovské brance se s největší pravděpodobností ukáže Kofroň. V pořádku je už i obránce Hloch.

„Ještě to budeme projednávat, ale Zdeněk Kofroň by chytat měl. Chceme jej udržovat v určitém zápasovém tempu. Hloch už sice naplno trénuje, ale jeho start v zápase zatím jistý není," prozradil Jura.

Zápas 1. SK s rezervou Zlína začne v sobotu v 16 hodin na prostějovském trávníku.