Takové bylo první představení nováčka divizní skupiny E z Prostějova. Ten na svém hřišti hostil Brumov a přestože s ním během utkání třikrát prohrával, nakonec výsledek otočil na 4:3 a slavil své první vítězství.

„Reklama na fotbal,“ shodovali se spokojení diváci, když opouštěli fotbalový areál Za Místním nádražím.

Už ve třetí minutě přitom dostali, alespoň ti domácí, pořádně ledovou sprchu. Prostějovským, ještě ne zcela sehraným zadákům utekl Radoslav Straka a poslal hosty do rychlého vedení. Domácímu týmu, který se do soutěže zapojil až v jejím průběhu a formoval se prakticky až do posledních hodin, chvíli trvalo, než se dostal do tempa.

„Bylo na nás vidět, že v tomto složení hrajeme prakticky první zápas. Bylo to takové syrové,“ uznal po zápase domácí kouč František Jura.

Už po deseti minutách ale začal nenápadně vystrkovat růžky a ve 13. minutě bylo srovnáno. Parádní centr Jána našel ve vápně volného Tomáše Zatloukala a ten hlavou dal první branku Prostějova v jeho nové fotbalové éře.

Radost domácím ale ani tak nevydřela dlouho, za další čtyři minuty totiž sudí Drozdy nařídil penaltu za ruku domácího Kocourka ve vápně. Tu s přehledem proměnil Ondřej Školník a poslal Brumov znovu do vedení. Nad Prostějovem se stahovaly mraky, zatím ale jen ty dešťové, protože ješte ve 35. minutě znovu srovnal veterán Roman Janoušek. Průtrž mračen pak gólové hody na chvíli přerušila.

Déšť ustal s koncem přestávky a se sluncem se na prostějovské hřiště vrátily i branky. Stejně jako v první půli, tak i na začátku druhé udeřili hosté. Tentokrát se po rohu z pravé strany prosadil Tomáš Dekleva.

„Měli jsme strašně špatné vstupy do poločasů. Dostali jsme gól ve 3. minutě první půlky a pak se nám stalo úplně to samé i ve druhém poločase. Přitom jsme na to hráče upozorňovali,“ vytýkal po zápase trenér Prostějova Jura, který gólovou přestřelku nesl podstatně hůře než diváci.

„Málem jsem omdlel,“ usmíval se.

Zato zhruba sedm stovek přihlížejících mohla slavit třetí vyrovnání domácího týmu. Postaral se o něj v 56. minutě stoper Kocourek, který parádní střelou vymetl pavouky z branky brumovského Letka.

Zatímco mozkem většiny útočných snad Prostějova byl exliberecký záložník Petr Papoušek, zakončovatelem dne se stal Tomáš Zatloukal. V 83. minutě si naskočil na roh Ondřeje Dostála a počtvrté rozvlnil síť brumovské branky. Zároveň poprvé v utkání poslal svůj tým do vedení.

„Je to super zážitek, vrátit se po sedmi letech do Prostějova a dát dva góly,“ culil se po zápase prostějovský odchovanec, který naposledy hájil barvy Napajedel.

Domácí už svůj těsný náskok uhájili a mohli slavit první divizní tři body.

„Cením si hlavně toho, že to kluci odedřeli. Otočili jsme to a vyhráli. Po herní stránce bychom se měli jenom zlepšovat,“ řekl k zápasu domácí kouč Jura, který zároveň ocenil hru Brumova.

„Soupeř hrál velice dobře, agresivně, napadal, měl výborné standardky. Byl to těžký protivník.“

Jeho protějšku Miroslavu Mičegovi po utkání do řeči moc nebylo. A není divu. Jeho tým třikrát ztratil vedení. „Gratuluji soupeři k výhře. Porazil nás o jeden gól, tím pádem byl lepší a víc k tomu nemám co říct,“ ukončil brzy pozápasové hodnocení.

1. FK Prostějov – FC Elseremo Brumov 4:3 (2:2)

Branky: 13. a 73. Zatloukal, 35. Janoušek, 56. Kocourek – 3. Straka, 17. Školník (z pen.), 48. Dekleva. Rozhodčí: Drozdy – Gasnárek, Miko. ŽK: Školník, Juřica, Sucháček, Řehák. Diváků: 700.

Prostějov: Kofroň – Liška, Hunal (73. Dočkal), Kocourek, Ján – Hirsch, Papoušek, Svozil, Dostál (85. Matula) – Zatloukal (89. Šmíd), Janoušek. Trenér: František Jura.

Brumov: Letko – Dekleva, Sucháček, Dorňák, Naňák – Petrik (83. Filo), Školník, Strnad, Juřica – Řehák, Straka. Trenér: Miroslav Mičega.