Přitom Prostějované nenastoupili v nejsilnější sestavě, Kofroně vystřídal v bráně Neoral, Suse nahradil Machynek, absentovali rovněž Fládr se Štrombachem, až v 60. minutě se na hřišti objevil Nekuda. Svou šanci naopak dostal šestnáctiletý Píchal.

Od začátku utkání nebylo znát, že se spolu potkal tým, jenž okupuje střed tabulky v 1. lize, s týmem, který je na chvostu druhé nejvyšší soutěže. Největší šanci v poločase měl prostějovský Karel Kroupa, který využil zaváhání karvinské obrany při ofsajdové pasti a řítil se sám na karvinského brankáře Pindrocha. Jeho oblouček však skončil vedle tyče. Karvinští také do konce poločasu zahrozili, ale Voltr ve velké příležitosti mířil rovněž vedle.

Ve druhé půli už Karviná zabrala a Hanáky zatlačila na jejich polovině, branku přesto nevstřelila. Velkou příležitost měl opět Voltr, jeho střela už směřovala do brány, ale prostějovská obrana jej ještě před brankovou čarou stihla doběhnout.

Po devadesáti minutách byl tak stav nerozhodný a rozhodovalo prodloužení, ve kterém byli úspěšnější domácí. V 97. minutě se po Puchelově rohu prosadil Jurčo, o šest minut později pak přidal pojistku Šisler, jenž napřáhl ze třiceti metrů a jeho střela skončila v šibenici brankáře Neorala.

Z průběhu hry byl překvapený i sám karvinský trenér Jozef Weber, který nebyl s výkonem svých svěřencům spokojen. „Špatně jsme řešili situace a hlavně první půli jsme měli odehrát lépe. Prodloužení pak pro hráče znamenal v uvozovkách trénink navíc. Od některých hráčů jsem čekal rozhodně více," svěřil se klubovému webu.

MFK Karviná – 1. SK Prostějov 2:0 po prodl. (0:0)
Branky: 97. Jurčo, 103. Šisler. Rozhodčí: Mrázek – Pochylý, Horák. Bez ŽK. Diváci: 962.
Karviná: Pindroch – Toml (46. Janečka), Dreksa, Koštál, Eismann – Mensah (46. Budínský), Šisler – Voltr, Okleštěk, Puchel – Kovařík (70. Jurčo).
Prostějov: Neoral – Hirsch, Machynek, Schuster, Pančochář – Rus – Machálek (80. Zapletal), Skwarczek, Píchal (61. Chwaszcz), Langer – Kroupa (60. Nekuda).