Na domácí straně ale bude stát dvojice, jež před několika měsíci tvořila neodmyslitelnou součást konického týmu – trenér Miloslav Machálek a jeho syn a nejlepší podzimní konický šutér Tomáš Machálek.

Úvodní zápas Vyškova s Napajedly musel být kvůli špatnému stavu trávníku odložen, a pro Rostex tak půjde dokonce o jarní premiéru. „Konici beru jako každého jiného soupeře. Spíš prožívám to, že úvodní zápas sezony je vždycky nesmírně důležitý. Může ovlivnit celý její další průběh. Proto uděláme všechno, abychom vyhráli,“ předeslal kouč Miloslav Machálek.

Osobně není přesvědčen o tom, že by měl mít díky svému předchozímu angažmá podstatnou výhodu. „Může to být výhoda, ale jen velice malá, i sporná. Oni totiž zase znají mé věci a přístupy. Takže tohle rozhodovat nebude. Mnohem důležitější bude, jak hráči k zápasu přistoupí, jak budou bojovat, jak budou plnit dané úkoly. Ale musím uznat, že Konice má velice dobré mužstvo,“ zdůraznil Machálek.

Naposledy kralovala Konice

Při posledním střetnutí v Konici kralovali domácí a díky brankám Vorala, Schöna a Rajnohy zvítězili 3:0. Hosté si vypracovali jediný střelecký pokus, který navíc mířil mimo.

„Působili hodně zakřiknutě. Asi nejsou v optimální pohodě. Nicméně od mužstva, které je zvyklé hrát dlouhodobě v horních patrech divize, bych očekával minimálně větší bojovnost,“ zhodnotil na konci srpna Karel Procházka.

Konický hostitel se v posledních sezonách vytrvale propadá divizní tabulkou. Zatímco v sezoně 2006/2007 obsadil díky čtyřiačtyřiceti bodům čtvrté místo, o rok později z toho byla devátá příčka. V současnosti jsou Jihomoravané dokonce poslední s pouhými deseti body, přičemž osm z nich ukořistili doma.

Vzájemná bilance pak zcela jednoznačně hovoří pro remízu, neboť tak skončily poslední tři konické výlety na vyškovský pažit. Před třemi i dvěma sezonami vstřelily oba celky jeden gól, loňská přestřelka pak skončila remízou 3:3. O tom, jak to dopadne tentokrát, se rozhodne v neděli od patnácti hodin. (jim, vla)