Na celý duel proti Rousínovu se sice dívalo i slunce a hráči měli dokonce v první půli jednu občerstvovací pauzu. Koničtí se ale vůbec nedokázali prosadit a pouze dotahovali. Neúspěšně.

„Nehráli jsme dobře. Nehráli jsme naši hru, nechali jsme si vnutit soupeřův styl. Nedařily se nám základní fotbalové věci, jako je nahrávka, zpracování míče, náběh. Nebylo na čem tvořit,“ neskrýval zklamání domácí trenér Karel Procházka.

Naplnila se tak jeho předzápasová slova, že Konici nevyhovují mužstva zespodu tabulky. „Potřebujeme hrát se silnými soupeři, abychom se dostali do hry. Bylo to nějaké pomalé z naší strany. Bez nasazení. Nemělo to šťávu,“ uvědomoval si.

Jeho tým nenakoplo ani vyrovnání pár sekund před koncem poločasu, naopak po změně stran přišly tři branky hostí ze standardek. „Nic jsme si nevypracovali. Gólovkou byl jedině průnik Schöna. Náš hráč ale neupadl jako soupeř pokaždé, když se dostal k naší šestnáctce,“ vyjádřil svůj názor domácí kouč.

Kdyby si tedy Schön lehl na trávník, mohla se pískat penalta. „Byl tam jasný kontakt gólmana, hráče ale učím, aby stále hráli fotbal. Máme spoustu mladých kluků a pro jejich budoucnost je potřeba, aby ho hráli naplno. Poctivě, srdíčkem. Učit je padat v šestnáctce a filmovat je špatné,“ nepochybuje.

Ztrátu bodů neházel Procházka na nikoho, zaujaly jej ale dva odpískané pokutové kopy. „Za celou sezonu jsme kopali dvě penalty a dnes zachraňující se soupeř na našem hřišti kope dvě,“ podivoval se. „Při první penaltě se ho náš hráč ani nedotkl. Krásně to nafilmovat a vypadalo to jak doopravdy. Musí ustát souboje,“ doplnil.

Co tedy musí hráči zlepšit před cestou do Otrokovic? „Hlavně změnit přístup. Zlepšit nasazení, herní aktivitu. Střídající hráči hru již za rozhodnutého stavu oživili,“ povšiml si Procházka.

To hostující trenér Pavel Svoboda se náležitě usmíval. „Po celý zápas jsme byli jednoznačně lepší a zaslouženě jsme vyhráli. Naší kombinační hře vyhovovalo hřiště a začalo se nám dařit v koncovce,“ mnul si ruce. Čtyři vstřelené branky ho ale překvapily. Do sobotního odpoledne měl totiž Rousínov druhý nejhorší útok v soutěži.

Proti Konici ho mrzelo jediná věc – inkasovaná branka těsně před pauzou. „Vždy chceme hrát jednoduše, neudělat žádnou chybu. Podcenili jsme to, nedorazili jsme aut a nechali jsme domácí odcentrovat,“ vyčetl nepozornost.

Po podzimu měl Rousínov pouhých deset bodů. Na jaře již v šesti kolech přidal dalších dvanáct bodů a po výhře ve Žďáru druhé tři body zvenku. „To se těžko dohání. Kdybychom jich měli po podzimu dvacet, tak jsme nyní třetí,“ poukazuje na vyrovnanou tabulku.

V zimě udělal nový rousínovský kouč Svoboda v kádru několik změn a vyplatilo se. „Z Vyškova se mnou přišli čtyři hráči – Lang, Bárta, Hanus a Klimeš – a podle výsledků dobře zapadli,“ těší ho.

Jiří Možný