„Při zapískání penalty v devadesáté minutě jsem už měl černé myšlenky, ale Míra Nejezchleb začaroval a podržel nás. Patří mu obrovský dík," vysekl určický lodivod Petr Gottwald poklonu svému brankáři.

Naopak přerovský kouč Richard Švehlík měl po zápase plnou hlavu žlutých karet. Jeho svěřenci jich dostali celkem šest. „Musím si to s týmem vyříkat. Karty jsme dostávali za podrážděnost, za mluvení, a to by vůbec nemělo být. Budeme to řešit, máme na to pokutový řád. Pokud se kluci neuklidní a nebudou se chovat tak aby měli emoce pod kontrolou, tak nemůžeme vyhrávat," zlobil se Švehlík.

Začátek zápasu přinesl vyrovnanou hru. Určice sice měly optickou převahu nad Přerovem, ale nedokázaly z toho vytěžit ani větší šanci natož branku. Nejblíže gólu byl Trajer, ale jeho dělovka mířila na Neoralovu svatyni. Ve třicáté čtvrté minutě si pak v souboji vyhodil rameno přerovský kapitán Ondřej Václavíček. Naštěstí se nejednalo o vážné zranění a brzy se vrátil do hry. O dvě minuty později už zvedali hosté ruce nad hlavu. Zaoral se pustil do útoku a centroval před Nejezchleba. Dlouhý centr však nečekaně zalétl do brány.

„Kdybychom neudělali tuto chybku, kdy si Kopečný odstoupil od protihráče a ten mohl vyslat nádhernou střelu, tak bychom nemuseli inkasovat," zlobil se trenér Určic Petr Gottwald.

Určice po obdrženém gólu ještě zvýšily své tempo a snažily se rychle srovnat. Trajerova dělovka však mířila vysoko. Haluza střílel mimo a Kopečného vychytal Neoral.

„Snažili jsme se o střelbu. Měli jsme šance ze strany, ale míč do branky neprošel," smutnil kouč Gottwald.

„Velmi nebezpečný byl útočník Trajer, a to hlavně v prvním poločase. Jakž takž jsme ho uhlídali. Vedení jsme se ujali nádherným, ale šťastným gólem, protože Zaoral to myslel jako centr. Varoval jsem kluky, že duel bude gradovat ve druhé půlce. Domácí museli vzhledem k svému postavení v tabulce zvýšit tlak," řekl kouč hostů Švehlík.

Začátek druhé půle patřil Přerovu, ale paradoxně se z gólu radovali domácí. Kopečný srovnal dělovkou z dvaceti metrů na 1:1. Poté se několikrát vytáhl Nejezchleb, když vyrazil Hrušákův pokus i hlavu Hýbnera. Nakonec mu pomohlo také břevno. Samotný závěr pak přinesl opravdové fotbalové drama. Nejprve chytl Nejezchleb Zaoralovu střelu. Poté na druhé straně vyrazil Neoral Zbožínkovu hlavu. V poslední minutě fauloval ve velkém vápně Koláček a sudí Richtár nařídil penaltu. K exekuci se postavil Tögel, ale Nejezchleb vystihl směr střely a pravou rukou míč zastavil

„Druhou naší chybou byla Koláčkova penalta. To a Kopečného chyba byly dva momenty, které jsem týmu vyčinil. Remíza byla na obě strany spravedlivá, i když jsme chtěli víc," přiznal Petr Gottwald.

„Nezvládli jsme pressingovou situaci. Domácí z ní dobře vyjeli a potom zaslouženě vyrovnali. Mohli jsme přidat gól, ale také Určice. Nakonec asi spravedlivá dělba bodů," uzavřel Švehlík.

TJ Sokol Určice – 1. FC Viktoria Přerov 1:1 (0:1)

Branky: 56. Kopečný – 36. Zaoral. Rozhodčí: Richtár – Záloha, Těšina. ŽK: Pekař, Svozil – Bogdaň, Hrušák, Hrabal, O. Václavíček, M. Václavíček. Navrátil. Diváků: 132.

Určice: Nejezchleb – Pekař, Zbožínek, Koláček, Bokůvka – Kopečný, Skopalík, Svozil, Machynek – Trajer (82. Halouzka), Haluza (78. Zapletal). Trenér: Petr Gottwald.

Přerov: Neoral – Hrabal (62. Tögel), Kopecký, Bogdaň, Bubeník – Zaoral, O. Václavíček, Hýbner, Kyselák – Hrušák, M. Václavíček (62. Navrátil). Trenér: Richard Švehlík.