Po zahájení utkání drželi míč na svých kopačkách převážně zkušenější a klidnější kraličtí fotbalisté, ale první větší práci měl domácí gólman Polák až po deseti minutách hry.

V 16. minutě se naskytla dobrá střelecká šance domácímu Všianskému, jeho střela od velkého vápna ale postrádala potřebnou tvrdost a Krejčí si s ní poradil. Záhy vznikla naproti situace podobná, zde sehráli roli Lehký a Polák. Klenovickým rostla chuť, ošemetná střela Jahla jen těsně minula pravou tyč kralické branky.

Ve 21. minutě se ale náramně povedla fotbalová lahůdka hostujícímu týmu, Nečas přihrál středem hřiště kolmý míč do běhu Lehkému, ten s ním obešel i vyběhnuvšího Poláka a poslal jej mezi opuštěné brankové tyče. Od 27. minuty střetnutí ale dostali fotbalisté obou týmů dalšího soupeře v náhlém silném lijáku. Trval až do přestávky a solidní fotbal se z hrací plochy vytrácel.

Déšť pak skrápěl klenovický trávník i v průběhu druhého poločasu a fotbalové kvality se tak už diváci nedočkali. Vzrušení přinesla snad jen 75. minuta boje, když klenovický Všianský poslal z levé stranu před branku hostí střílený centr a míč prolétl mezi kopačkami hráčů v bílých i domácích žlutých dresech podél celé brankové čáry a radost z kýženého srovnání na 1:1 Klenovickým nepřinesl… V samém závěru ještě podnikli hosté hodně nadějný útočný brejk, ale slibná spolupráce dvojici Valtr - O. Petržela nakonec nevyšla.

„Začali jsme nervózně, Kraličtí dali gól a teprve potom jsme se uklidnili a hru vyrovnali," hodnotil vše po utkání trenér Klenovických Petr Navrátil. „Škoda, že naše dvě gólové šance zůstaly bez využití. Kraličtí hráli chytře co potřebovali a byli i šťastnější. Gratuluji jim k zisku tří bodů. Naši kluci bojovali a i nadále budeme v soutěži hrát na co máme a věřím, že bodovat budeme. Škoda vyloučení Hatleho po druhé žluté kartě,, bude nám v Konici hodně chybět," lituje trenér Navrátil.

„Jsem stoprocentně spokojen," usmíval se lodivod FC Kralice na Hané Petr Gottwald. Hráli jsme tak, jak jsme si před zápasem řekli a dali jsme důležitý vedoucí gól. Líbila se mně kombinace Klenovických středem hřiště, hráli dobře. Ve druhé části hry jsme přidali na agresivitě a vedení jsme udrželi. Dostál s Valtrem nás dobře tlačili dopředu, jen jsme měli držet na polovině Klenovických míče déle na našich kopačkách.Vydatný déšť asi méně vadil nám," uvažoval trenér Gottwald.

TJ Sokol Klenovice na Hané - FC Kralice na Hané 0:1 (0:1)

Branka: 21. Lehký. Rozhodčí: Křepský – Hodáň, Slota. ŽK: T. Cetkovský, 2x Hatle, Všianský – Troneček. ČK: 84. Hatle (Klenovice n.H.). Diváků: 352.

TJ Sokol Klenovice na Hané: Polák – Krč, Lakomý, T. Cetkovský, Liška – Smékal (82. R. Cetkovský), Rozehnal, Hatle, Pekař (66. Šlézar) – Jahl (56. Borovský), Všianský. Trenér: Petr Navrátil.

FC Kralice na Hané: Krejčí – Neoral, Martinka, Hlačík, Vitásek – Valtr, O. Petržela, Nečas, Dočkal – Lehký (85. Troneček), Dostál (88. Šín).Trenér: Petr Gottwald.

Autor: VLASTIMIL KADLEC